Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek így autót? (folyt....

Ti vennétek így autót? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

A helyzet: Van autónk (6 éves azt hiszem, 28e km körül :D ) Keveset használt, megvigyázott kocsi... Nekem idén márciusban lett meg autóra a jogosítványom és most már mindig én vezetek fater helyett (azt a kicsit). De, ha nem úgy csinálok valamit, akkor egyből elkezdi mondani, magyaráz, néha ordít ha olyanja van... Elég volt már a vitából, párszor meg is mondtam neki, hogy én nem vezetek többet (azóta nem nagyon voltam...) csak majd, ha lesz nekem is kocsim.


Ti vennétek egy sajátot? (Saját pénzemből, dolgozok, első lenne.) Egy idősebb autót amire nem kell annyira vigyázni, ha olyanod van meghajthatod kicsit, lehet vinni földútra is a természet lágy ölére "piknikezni" a barátnővel :D



2013. okt. 17. 00:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Teljesen elveszi a kedvemet az egésztől mindig. Persze tudom, csináljam úgy ahogy kell... De azért nem mindegy, hogy 7 hónapja van jogsim vagy 32 éve...
2013. okt. 17. 00:56
 2/23 anonim ***** válasza:

Még jó hogy vennék. Saját autó esetében senki nem pofázhat bele semmibe. Már persze ha te magad tartod fenn kizárólag. Nem gáz amúgy ha szüleid is besegítenek jócskán, de még azzal is nyered azt, hogy úgy vezeted ahogy akarod, mert elviheted egyedül is, nem csak mikor apáddal mentek valahova. Tehát vezetéskor teljesen a magad ura vagy.


Ennyit a vezetés részéről. Másrészt én nem vennék valami ős öreg tragacsot az tuti. Mennyi pénzed van autóra? Csak magára. Ugyebár az átírás, biztosítás meg a többi is ott lesz egyből költségként. Nos szóval ha valami régi vackot veszel, az teljesen más lesz ám mint a 6 éves kocsitok, az itt a probléma. Inkább akkor éld még ezt túl valahogy aztán a későbbiek folyamán esetleg egy saját autó, egy normális, ne valami régiség. Hiába első autó, figyi én normális kocsit vettem elsőnek, nem valami régi vackot és 1-szer már megmentette az életemet. A biztonsági elektronikái... Ezt is tartsd szem előtt ám. Na meg jót kéne kifogni, mert nehogy az legyen megveszed, aztán még csomó százezret kell rá költeni... Minél régebbi tragacs, annál valószínűbb, hogy kell rá...

2013. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

vedd meg ezt az öregedtől,

azt mond neki,hogy : innentől csitu papesz,

2013. okt. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Van itt 1 bácsi, és neki van egy Ladája. Ő az első tulaj. 1 évben kb 7-8x előveszi ilyen 30km-re (lehet sokat mondtam...) Elég idős már és így lehet eladná. Nem beszéltem még vele.

Nem akarok sokat rászánni, mert elsőnek egy ilyen is megteszi, és filléres dolgok vannak hozzá.


De mondjuk csak a kocsira (átírás stb nélkül) 300ezer. (Suzukit hagyjuk. Semmi bajom vele, de valami kevésbé unalmasat.)

2013. okt. 17. 08:28
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet az öreg autó, főleg ha meg akarod kínozni. Kisebb a veszteség, ha szétállatkodod. És ha reprezentálni akarsz, még mindig kölcsönkérheted a faterét.


Amúgy az én öregem nagyon besértődött, amikor saját kocsit vettem, merthogy "minek egy családba két ótó" stb. egy darabig mosolyszünet volt emiatt.

2013. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

ABS nélküli autót venni manapság már elég nagy butaság. Ha akarsz venni egyet, legalább ennyit tudjon - rohadt sokat számít!


"Egy idősebb autót amire nem kell annyira vigyázni, ha olyanod van meghajthatod kicsit"

Tipikus friss jogsis hozzáállás. Autóvezetésnél elsősorban nem saját károdat kéne szem előtt tartani, hanem, hogy mekkora potenciális veszélyforrás vagy mindenki másra. Egy elhibázott kanyar és letarolod a buszmegállót (nem egyszer történt már ilyen). Persze az sem jobb, ha leblokkolod a kerekeket és belecsúszol 40-el egy motorosba... Új autók elektronikai biztonságtechnikája csökkenti ezeknek az esélyét.


Szerintem nincs értelme autót venni, ha a már meglévőt úgysem használjátok ki. Akkor vegyél, ha a hét több napján is mindig el kell menned vele.

Egyébként elég jól lábon lőtted magad amikor bejelentetted, hogy "akkor nem vezetek". Ha nem jön össze az autóvásárlás akkor mit fogsz csinálni? Mész kuncsorogni apucihoz, hogy azt nem úgy gondoltad, meg egyébként is, vagy tényleg nem fogsz vezetni (és effektíve elveszíted a még így is nevetségesen minimális tapasztalatodat).

2013. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Igen, hülye vagyok amiért a sokmilliárdos fejlesztések eredményét jó dolognak tartom. Teljesen igazad van, kell a francnak legújabb biztonsági technikás Audi meg BMW amikor ott van a LADA.


De azért a kevésbé gyenge elméjűek kedvéért; nézzél balesetes videókat, nézd meg hány esetben blokkolják a kerekeket és ezekből mennyi lett volna elkerülhető ABS-el.

De persze a magadfajta úgyis jobban tudja, mert hát ugyebár ABS nélküli autóval jobban lehet lassítani. Ez így is van, egészen amíg minden körülmény tökéletes. Apró probléma, hogy vészhelyzetben ez a feltétel soha nem áll fenn...

2013. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Amikor elolvastam a kérdést egyből mondom Lada vagy Wartburg, de a Wartburg kormány váltós(talán az újabb darabok már nem, de ebben sem vagyok biztos), de aztán láttam hogy van egy Lada amit már kinéztél :)

Annak aki elkezdett okoskodni hogy modern új autót vegyen a kérdező amikor azt kérdezte venne így autót és nem azt hogy milyet vegyen. én megvenném a helyedben ha olcsón hozzájutok

2013. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az abs meg a többi elektronikus csinglilingi csak potenciális hibaforrás.

Elektronika legyen a gyújtásban, legyen a generátor fesszabban, de ne legyen a fékben, vazze, mer abba nem kell ahhoz, hogy megbízhatóan működjön! Megálltak az autók az abs feltalálása előtt is, százezerszámra megállnak most is azok, amelyekbe gyárilag nincs. Abs csak a falábú csajoknak kell, akik teljes 40 kilójukkal padlóig tapossák a fékpedált, a kezükkel kitámasztják magukat a kormányhoz, aztán blokkolt kerekekkel, kormányozhatatlanná vált autóval, sikítva beleszállnak a balesetbe.

2013. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

5: A megkínzás azért nálam kicsit más mint 1-2 embernél. Nálam az a kínzás kategória, ha már mondjuk 3/4edig kihúzatod meg, 1-2x kicsit megkapartatsz. Kb. ennyire vagyok vad... De ezek után 1 hétig csak 70el járnák úgy sajnálnám :/ :)


6: Elébb leírtam nálam mi a vad kategória. Más ilyet nap mint nap tesz. Én fél évente 1-2x (igaz eddig csak motorral). Azért csak a saját káromat nézem, mert nem vagyok felelőtlen és alaphangon nyugodt természetű vagyok. A káraim alatt kisebb karcokat értettem maximum.


ABS-hez nem tudom mit hozzászólni. Nem értek hozzá. De nekem elég volna egy bódé meg egy motor ami hajtja :D


8: 2 ütemű kormányváltós, a 4 ütemű már "rendes". Amit kinéztem csak az a baj, hogy nem gázos. 1x akartunk itt venni egy idős nénitől simsont és olyan árat mondott, hogy a felét érte kb... Arra meg azt mondta, hogy annyiért a fene egye meg a garázsba...(Pedig már előtte is vagy 10 éve ott volt) Remélem azért az öreg nem vár 150nél többet, mert ennyit még talán adnék érte.

2013. okt. 17. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!