Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kizárólag autóval el lehet...

Kizárólag autóval el lehet menni Afrikába? Budapestről.

Figyelt kérdés
Mondjuk Dél Afrikába, amik vannak ott egész lent a térképen. Bár én már Namibiával is beérném. Persze tudom, sok km, olajcsere meg szűrőcsere is kéne útközben. De amúgy lehetséges? Erre gyűjtök ugyanis. Elkocsikázni oda, meg vissza valami jó messzi-messzi helyre. Olyan hely legyen, ami minél messzebb van és kizárólag autóval elérhető. Imádok vezetni ugyanis.

2013. okt. 13. 01:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Budapest-Bamako az nem olyan rossz, mert többen mentek, de túra kategóriába is kell egy terepes autó, ami legalább hajt elől hátul. Meg kell hozzá pénz, de abból sok. Nevezés, autó, saját magad stb. Meg ha csak vezetni szeretsz az édes kevés. Ismerősömék mentek már 2-szer is, egyszer két autóval, egyszer hárommal, volt velük családon belüli autószerelő, meg úgy senkinek sem volt idegen dolog az autószerelés. De így is volt olyan, amikor azt mondták hogy ott gyújtják fel az autót, mert tudás ide-oda, egy komplett műhelyt nem tudsz vinni.

Ázsia fele van az Asia Race, nem tudok róla sok mindent, de gondolom ez sem olcsó, meg ide is kell autó.

2013. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A Long Way Down jut eszembe... Jó kis film, ajánlom megtekintésre. Ott motorral mentek, meg kísérőautóval és mindennel, de azért belefutottak durva helyzetekbe. Egyrészt vannak nagyon rossz utak, másrészt durva politikai helyzetek, ahogy erről már más is írt... A tankolás sem olyan egyszerű... S ha lerobbansz, mi van...? Nagyon utána kell olvasnod és elgondolkodnod a dolgokon.


De olyan hely nincs, ami kizárólag autóval elérhető... Ha autó elmegy oda, akkor motor is :P Ha már nem számítjuk a helikoptert és autónak tekintjük a tankot... :D

2013. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A Budapest bamako azért nem játszik nálam, mert egyedül akarom és saját autóval mindenképp.


Magyarországot már szinte mondhatni teljesen bejártam, majd olyat akarok, hogy végigmenni az összes autópályán, összes elsőrendű, illetve összes másodrendű főúton. Csupán kedvtelésből, de ehhez is még gyűjtenem kell, majd fizetéskor.


Európai körút meg jó ötlet, én külföldön eddig csak sajnos Horvátban voltam, természetesen autóval, de ott egészen le a szigetekig, áthajózva komppal Lopar-ra. Meggyőztetek, Európai körutat csinálok, tényleg jól hangzik, Afrika meg túlságosan rosszul.


Az autó egyébként, kérdezte az egyik úriember, nos: Egy 14 éves Mercedes CLK, tehát nem kell valami nagy dologra gondolni, ám nagyon-nagyon megbízható autó, soha semmi baja nincsen.

2013. okt. 13. 22:07
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát azzal inkább ne menj Afrikába :) Maradj vele aszfalton.
2013. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Valaki írta itt fentebb, hogy komp mindenképp kell a tenger miatt (Földközi-tenger). Miért kéne?! Budapestről elindulsz szépen lefelé pl. Bulgáriába vagy Görögországba, onnan át Törökországba, utána Szíria, Libanon, Izrael, utána Egyiptomba a Sínai-félszigetre. Onnan pedig átmész Kairóba, ami ugye Egyiptom azon részén van ami már az afrikai kontinenshez tartozik. Persze ez csak egy fajta útvonal


Akár elméletileg így is lehetne: Budapest > Ukrajna > Oroszország > Azerbajdzsán > Irán > Irak > Jordánia > Izrael > Egyiptom

2020. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Aki sokat akar vezetni, és nem akar taposóaknára lépni, annak tudom javasolni a Nordkappot. Tavaly voltam motorral, egyedül, jó kis élmény.


30/L

2023. jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!