Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kizárólag autóval el lehet...

Kizárólag autóval el lehet menni Afrikába? Budapestről.

Figyelt kérdés
Mondjuk Dél Afrikába, amik vannak ott egész lent a térképen. Bár én már Namibiával is beérném. Persze tudom, sok km, olajcsere meg szűrőcsere is kéne útközben. De amúgy lehetséges? Erre gyűjtök ugyanis. Elkocsikázni oda, meg vissza valami jó messzi-messzi helyre. Olyan hely legyen, ami minél messzebb van és kizárólag autóval elérhető. Imádok vezetni ugyanis.

2013. okt. 13. 01:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem ezt kerested?

2013. okt. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó, de csak simán személyautóval is meglehet csinálni? Mert nekem az van ám, nem terepjáró. Meg elég hozzá útlevél, személyi, meg ha esetleg autópályán megyek, akkor annak a költsége, meg benzin, emellett a fent említett olaj, meg szűrőcsere. Nem kellenek valami speckó engedélyek vagy ilyesmi? Csak simán akarom, mondjuk egy hétfői napon, reggel. Más dolgozni megy, én meg dél afrikába kocsikázni.
2013. okt. 13. 02:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg vízum és oltás kell.

Van egy ismerősöm, aki megcsinálta, mondjuk Dél-Afrikáig nem mentek el, és eleve nem 1 autóval, és nem volt könnyű. Rengeteg előre nem látható akadály. Nagyon képlékeny Afrikában a politikai és biztonsági helyzet. Ehhez kevés az, hogy imádsz vezetni. Vállalod a kockázatát, hogy esetleg egy európai mértékkel nehezen mérhető kórházba kényszerül baleset, betegség, fertőzés, akármi miatt? Van, ahol nincs is magyar nagykövetség. Irtó rizikós ez így. Ezer probléma felmerülhet. Vannak szép és kulturált helyek, de nem csak azok.

2013. okt. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na igen, ezekre gondoltam úgy konkrétabban, köszönöm szépen! Nekem is igazából az lenne a lényeg, mint ismerősödnek, hogy akár ha nem is jutok el Dél Afrikáig, de tudjam megcsinálni ameddig csak lehet. Ami a célzata ennek az az, hogy mennyit bírok egyhuzamban vezetni és, hogy hogyan változik a táj körülöttem, meg az éghajlat meg minden milyen hatással lenne rám. Plusz a nagy időeltolódás és, hogy tényleg teljesen más helyre megérkezni, mint ahonnan elindultam.
2013. okt. 13. 03:14
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

A Bamako-s honlapon a kérdések menüpont alatt le van írva sokminden. Egy ilyen Bp~Ba kirándulás az autó és annak felkészítésén kívül kb. 500e / fő.

Szóval nem olcsó jatek...

2013. okt. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem, de persze nem lebeszélni akarlak egy eu körúttal jobban járnál. Egészségre kevésbé ártalmas, biztonságosabb a kocsi ill rádnézve is. Szerintem szebb mint afrika (bár neked nem biztos). Pl egy olsasz, svájc, spanyol, francia, német lengyel stb körút. Ha gáz van akkor az is megoldhatóbb.

De ha kevesebb a pénz, de akarsz szép helyeket látni, vezetni is, ajánlom magyarországot! Komolyan! Iszonyú sok szép hely van amit érdemes felkeresni. Manapság ez sem olcsó. Én itthon járok kelek minden felé, szal sok ez is. Ha már itt élek szeretném teljesen megismerni, s persze nem csak országútról. Egy ilyen út túrával is jár. Persze eu, vagy afrika többel. :) Szal ha megteheted, mindegy melyiket, vágj bele. Élmény!

2013. okt. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szántóvető ***** válasza:
54%
ha lerohadsz vagy elakadsz a semmi közepén akkor mi lesz?én is a bamakot javaslom,egyedül túl kockázatos.megtámadnak,kirabolnak,elveszted a seGszüzességedet,hiányzik ez neked?
2013. okt. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Afrikába szó szerint NINCS ÚT! Esélyed sincs személyautóval.


Arról nem is beszélve, hogy a beduinok megesznek élve vagy megdöglesz valami betegségben.


Ja, és "benzinkút" sincs. Vagyonokért mérnek egy kanna benzint a sivatagban.


Menj egy EU körutat. Itt legalább vannak utak, civilizált emberek, benzinkút, szálloda, kaja, víz...

2013. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kizárólag autóval kicsit macerás lenne, hiszen egy picikét kompozni is kell!

:)

Olyan nagy időeltolódás sincs, hiszen Afrika nagy része UTC+1, Dél-Afrika UTC+2 időzónában van, ez pont megegyezik az Európai nyári időszámítással.

[link]


Ha nagy időeltolódásra vágysz akkor indulj keletnek, Ázsiában egy fokkal kulturáltabb helyekkel találkozhatsz, de közben a kaland se marad el:

[link]


:D

2013. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen autóval indulnál?
2013. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!