Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koszos, eltömődött hűtő miatt...

Koszos, eltömődött hűtő miatt melegedhet az autómotorja?

Figyelt kérdés

már mindent kicseréltem ,de még mindig melegedik most azt mondták lehet, hogy el van tömődve a hűtő és nem megy át rajta annyi víz amennyi kéne létezik ?


válaszokat előre is köszönöm !



2013. okt. 7. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hűtő szerepe a hűtővíz hűtése. Ennél egyszerűbb következtetést levonni nem lehet. Akkor szerinted ha az eltömődik, akkor mit fog csinálni a hűtővíz?
2013. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyed le a viztartály fedelét járó motornál és a bugyog akkor rossz a hengerfejpakolásod.
2013. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

El tud dugulni a hűtő, mert vékony csövek vannak benne, amik aránylag kevés vízkőtől is átjárhatatlanokká válnak. Mondjuk azt nem értem, hogy ha már annyi mindent kicseréltél, miért nem fért bele a hűtőrendszer takarítása. Mifelénk melegedésnél ez az első gyógymód.

Egyébként nem csak belülről tud eldugulni a hűtő: a lamellák között a bogarak, levelek, kavicsok is jól megülnek, aztán oda a hőleadó felület.

Reméljük, csak ennyi baja van, nem a hengerfejtömítés adta meg magát.

2013. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
el is lehet repedve a hengerfej ha hidegen jobban meghajtottad mint kellett volna...
2013. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hengerfej most lett sikoltatva nyomáspróbálva új tömítés mindenhol szóval hengerfejezésen már túl vagyok :S


jó akkor kérdezek mást milyen lerakódás lehet a hűtőben és azt ,hogy lehetne abból kiáztatni ,kiszedni ? van valami oldó szer ? vagy ott olyan vékony (csövek , lamellák ) nem tudom mik vannak ,hogy lehetetlen ?

2013. okt. 7. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
google : hűtőrendszer tisztító
2013. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy a jó öreg trisó, az kihoz mindent.
2013. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A hűtőben háromféle lerakódás lehet. Az egyik a jó öreg vízkő: ha korábban találkozott csapvízzel az autó, akkor az makacsul lerakódik mindenütt. A másik a hűtőrendszerben használt különböző fémek (Al, Fe, Cu) korróziójakor keletkező oxidok, hidroxidok alkotta borzalmas, sötétbarna trutyi, a harmadik meg a "minden egyéb", vagyis az esetlegesen belekerülő szennyezett vízből származó mocsok.

Ezeket többféle módon lehet eltávolítani onnan. Lehet kapni drága hűtőtisztítókat, de nem sokat érnek. De van tuti módszer: a trisós víz. Kézmeleg vízben elkeversz pár kanál trisót (melegebb azért ne legyen, hogy ne forrázd le magadat vele), aztán feltöltöd vele a hűtőrendszert (a mocskos folyadékot értelemszerűen ki kell engedni belőle, ezt mindig bekapcsolt fűtésnél kell megtenni), beindítod az autót, ráadod a fűtést és elkezdesz körözgetni, amíg ki nem nyit a termosztát. Mikor kinyitott, megteszel még pár kilométert (melegen jobban hat), majd kiereszted a hűtőrendszerből a lét és szörnyülködsz azon, hogy milyen ronda sötétbarna színe van. A trisó ugyanis mindent felold. Nem is szabad sokáig a motorban hagyni, mert meg tudja támadni az alumíniumot is (bár feloldani nem fogja a hengerfejet, de nem jó, ha elindítja a korróziót). A trisós kezelés után vízzel kell átöblíteni a hűtőt, ezzel is meg lehet hajtani párszor. Általában 4-5 öblítés után már tiszta víz jön ki, ekkor bele kell kukkantani a hűtőbe, hogy mi újság van odabenn (már ha bele lehet látni a sapkán át). Ha még nem jó a helyzet, akkor újra kell kezdeni a műveletet a trisóval, bár ahhoz igen komoly koszolódás kell, hogy így járj. Ha már minden tiszta, mehet a hűtőrendszerbe a fagyálló hűtőfolyadék.

Ha úgyis bontasz és nem nagy meló, érdemes megnézni, hogy a hűtő lamellái nincsenek-e tele kosszal kívülről. Ha el vannak tömődve, sűrített levegő óvatos alkalmazásával (nem 2 centiről 10 barral, mert meghajolnak a lamellák) ki lehet nyomni közülük a port, földet, sarat, döglött bogarat. Meglepő tud lenni, mikor először csinálja az ember, szinte hihetetlen, mennyi kosz van egy első ránézésre tiszta hűtőn.

2013. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 My János 1926 válasza:
Igen létezik az enyém is el volt tömődve. De ki lett cserélve a fűtőradiátor át lett mosva ecettel 1 üveggel töltöttem bele jó sok rozsda jött ki.Ki öblitettem belőle kb háromszor tiszta vízzel. Ez után feltöltöttem trisós vízzel 1 pohár trisót tettem bele és mentem vele kb 40 kilométert termosztát nélkül mert kivettem belőle ,hogy egyfolytában menjen körbe a víz. Ezt követően át öblítettem a rendszert tiszta vízzel addig ameddig teljesen tiszta víz nem folyt ki a rendszerből. Beletettem az új termosztátot és kipróbáltam vízzel. Mentem vele és jó lett és nem forrt fel többé. Leeresztettem a vizet és feltöltöttem fagyállóval és kész lett. Reggel 7 től csináltam ezt délután 4 -ig.
2018. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 My János 1926 válasza:
ja és még annyi ,hogy szerintem levegős is volt mert mindig felforrt ameddig nem töltöttem utána folyadékot. Mindig rá kellett tölteni. És addig nem is fújta a meleg levegőt csak a hideget.
2018. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!