Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Direktbe kötöm a hűtőventiláto...

Direktbe kötöm a hűtőventilátort akkor nem tud túlmelegedni az autó motorja?

Figyelt kérdés

valamiért nem kapcsol be a ventilátor

ventilátorkapcsoló jeladót kicseréltem ami a hűtőbe van ,termosztát jó ( ezt abból gondolom ,mert minden cső meleg ) biztosítékokat megnéztem azok is jók , relé jó , nem tudom mi a baja ( bár magát a motort azt nem tudtam megnézni ,hogy működik-e mert nem volt vezetékem ,hogy rákössem az akksira , de tegyük fel működik akkor ha bekötöm ,hogy folyamatosan menjen a venti az jó megoldás lesz amíg el nem jutok szerelőhöz ? kb 1 hétig


válaszokat előre is köszönöm !!


2013. szept. 29. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos ne kötözz, villamossági szerelő megoldja pillanatok alatt.
2013. szept. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha pörög a venti biztos nem melegszik túl a motor, de menet közben teljesen feleslegesen fog pörögni, ideiglenesen jó megoldás
2013. szept. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem reménytelenül vízköves/koszos a hűtőrendszered, akkor egy hétig ki fogja bírni. De hosszú távon nem egészséges.
2013. szept. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még mindig a pukkadt Corsa a rozsdás csatlakozókkal?


Ha kicserélted a jeladót, akkor már csak a ventilátor maradt. Vagy esetleg az, hogy nem kap egyáltalán feszültséget, de azt egy izzó és némi vezeték segítségével is ki tudod próbálni. Ha nem volt vezetéked kipróbálni a ventilátort, akkor mivel fogod direktbe kötni? Ha meg direktbe kötöd, akkor máris kipróbáltad a motort.

2013. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy melegedne túl?

Pont ellenkezőleg, nehezen fogja elérni az üzemi hőmérsékletet és emiatt télen a fűtés is gyengébb lesz.

2013. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

ha a termosztát jó akkor nem befolyásolja a motor melegedését, mivel a hűtőben nem kering víz amíg nem nyit, magyarul az amúgy is hideg vizet fogja csak hűteni amíg nem elég meleg a blokkban lévő víz...

2013. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemrég nekem is volt, hogy nem kapcsolt be a venti a G Astrában. Én is végig néztem ezeket, amiket te és a ventillátor mellett az előtét ellenállás egyik lába volt elrepedve. Ez egy huzaltekercs pár menettel
2013. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem a corzás vagyok ez egy R19 am azért nem tudtam kipróbálni mert a kocsiba nem volt vezeték itthon meg nem volt annyi amennyi kéne de majd holnap szerzek és akkor kipróbálom és ha jó a venti akkor bekötöm rendesen kapcsolóval


akkor ez lesz a megoldás amíg el nem jutok a szerelőhöz ha meg próbánál nem kapcsol a venti akkor meg meg van mi a baja a ventilátor motorja halt meg

2013. szept. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!