Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri Budapesten autóval járni?

Megéri Budapesten autóval járni?

Figyelt kérdés

Most szereztem meg a jogsim, és amíg az okmányirodában bőszen nyomtatják, elmélkedtem kicsit.

Hogy érdemes Budapesten közlekedni?

Most hogy van autóm és fenn is kell tartanom, nem szívesen vennék még bérletet is a tömegközlekedésre. De például van heti 2x dolgom a Mechwart liget környékén, és csak a parkolás 1200Ft lenne alkalmanként.

Ahol fizetős parkolóövezet van, ott vannak ingyenes helyek is csak keresni kell, vagy csak fizetős helyeket találok?


És nem arról van szó hogy nem szívesen ülök a villamosra, hanem arról hogy ha már van egy autóm és fenntartom, szeretném kihasználni. És azért persze örülnék is, ha nem kéne télen a buszmegállókban fagyoskodnom...


2013. szept. 25. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"Megéri Budapesten autóval járni?"


Nekem igen! :D


"Most szereztem meg a jogsim, és amíg az okmányirodában bőszen nyomtatják, elmélkedtem kicsit."


Az ANY Biztonsági nyomdában készítik!


"Hogy érdemes Budapesten közlekedni?

Most hogy van autóm és fenn is kell tartanom, nem szívesen vennék még bérletet is a tömegközlekedésre."


Én ha megint Bp-n laknék és fix helyen dolgoznék, akkor eladnám az autókat, és vennék bérletet!


"Ahol fizetős parkolóövezet van, ott vannak ingyenes helyek is csak keresni kell, vagy csak fizetős helyeket találok? "


Mond valamit az "övezet" szó? Peresze ha be tudsz állni valakinek az udvarába...


"És nem arról van szó hogy nem szívesen ülök a villamosra, hanem arról hogy ha már van egy autóm és fenntartom, szeretném kihasználni. És azért persze örülnék is, ha nem kéne télen a buszmegállókban fagyoskodnom..."


Ezt megértem.

2013. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1:


Az okmányirodás részt poénnak szántam, de beismerem, gyenge volt... :)


Budapesten lakom és nem dolgozom fix helyen, ezért is van szükségem autóra. Viszont van heti 2-3x dolgom Budán a fizetőövezet közepén, és egyelőre még nem sikerült eldönteni hogy hogyan oldjam meg ezeket az utakat. Erre próbáltam utalni a kérdésemmel.


Arra hogy vannak-e ingyenes helyek, azért kérdeztem mert nálunk is van fizetőövezet, de mégis például a házunk mellett van egy elég nagy ingyenes rész is. Nem tudom hogy ez mindenhol így van-e.

2013. szept. 25. 21:15
 3/20 anonim ***** válasza:
Elvétve vannak ingyenes parkolók a fizető övezetekben. Pl. a XI. kerületben az Irinyi József utca BME kerítéssel határos része ill. a BME előtti Műegyetem rakpart. A környéken minden más utca fizetős. Biztosan van más kerületekben is ilyen hely, de ezek általában rogyásig vannak autókkal.
2013. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 kovpet ***** válasza:

Én kombinálom. Van kocsim, éves bérletem, biciklim, rollerem és motorom is :)

Kiválasztom a legjobbat és száguldok a célom felé :)

2013. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Én, a tömegközlekedést használom, de vannak olyan helyek a fővárosban, amit autóval jobb megközelíteni. Ezen felül a távoknál is, ha Bp. túloldalára kell menni, akkor nem igazán éri meg (csak egy esetben, ha a 3-as metrót és a Kökitöl induló, egyik Expressz járatot veszi igénybe az ember). Ezen kívül, az átszállások: 3, vagy annál több, az már, nem kedvező, főleg akkor, ha a járatok nincsennek jól összehangolva.

Ülőhely sem mindig van, csúcsidőben, meg állóhely is alig akad, ha nem a járat végállomásán, vagy forgalmasabb megállójában száll fel az ember (ahol jelentős az utascsere).

Csak annyi előnye van, hogy utazás közben, nem te vezetsz, illetve parkolóhelyet sem kell keresned. A járművet sem neked kell feltartanod. A pénz - az már másabb. Költsége van az autónak, de viszont, telekocsiban, már jobban kifizetendő, de ha, az időt vesszük alapul, úgy már, megtérül (főleg, ha díjmentes parkolási lehetőség is adva van).

Ha már a bérlet: ugyanannyit kell fizetned, Bp.-n belül, ha csak egy járatot használsz (azon is, csak 10 megállót utazol), mintha az egész várost átszellnéd. A másik - a BKK, nem egy, agglomerációs településsel egyezett meg, vagyis ők fizetnek a járatok után. Csak az a fura, hogy nem jó oda a Bp. bérlet. Külön kell fizetni érte.

De a Volánnál/MÁV-nál sem túl olcsó, az agglomerációba való utazás (ha a két bérletet kell vásárolni, kb 16.000 Ft-ba kerül - a legolcsóbb megoldás - és ha, át kell szállni a helyi járatra, az sem mindig jó, mert van amikor, egy külön cég vègzi el azt a feladatot).

Autóval, az a gon, hogy nem mindenhol találsz ingyen parkolót Bp.-en. Van ahol, még a parkolóhelyet is keresni kell.

Azért, mégis jobb az autó, mint a BKV.

2013. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jobban belegondolva, azért, a tömegközlekedés mellet az szól, hogy vannak bíztosított utak (buszsáv, az úttestől külón levő villamospálya, stb), amik a jármű haladását segítik. A Belvárosban (vagyis a Nagykörúton belüli rész) is előnyös a BKV.

Van még más is: ha mindenki autóba ülne, akkor az utakon, még nagyobb dugók alakulnának ki.

2013. szept. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha én Budapesten élnék, autó mellett is biztosan lenne bérletem, mert bagóért van (10 ezer Ft semmi úgy, hogy 30 km-es körzetben bármit használhatsz, a hálózat pedig sűrű, a járatok gyakran járnak, vidéken egy Volán vonalbérlet 10 km-re drágább).
2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Belagezapista: Csepel északi részére, ez nem igaz - csak egy buszjátat van, ami ritkán közlekedik, ráadásul hétvégén nem is jár. Kár, hogy itt, nem haladnak a korral, mert ez a terület, egyre jobban épül be.


A másik - 10.000 Ft, nem kis összeg. Nem mindenki keres úgy, hogy az autó mellet, erre is teljen.

Az, hogy a nap, 24 órájában, korlátlanul utazhatsz Bp.-en belül, az igaz, de ezt, ki használja ki? Ez akkor jó, ha nem időhöz van kötve, csak úgy utazik. Az igazi megoldás az, ha csak annyit fizet az ember, amennyit ténylegesen utazik.

2013. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem cafetériában adja a munkáltatóm az éves bérletet. Év elején választhatom azt, hogy nem kérem, hanem kérek helyette étkezési jegyet, csak akkor többet kell adóznom utána. Tehát kevesebb marad, rosszul járok.


A munkahelyemre egy busszal be tudok menni, de az út így is egy óra, amiből jó negyed óra gyaloglás, mert arra már nem jár semmilyen tömegközlekedési eszköz. A busz csúcsidőn kívül már csak 20-30 percenként jár. Gyakran ki is marad egy-egy járat, a menetrendhez képest 5-10 perces kését eleve bele kell kalkulálni. Ha végre föl is préselődök jó 40 perc ácsorgás az öreg Ikaruson. Ha van is szabad hely valami csoda folytán, egyszerűen nincs gusztusom leülni a mocsoktól fekete ülésekre. Közben szagolhatom a büdös csöveseket és a kisebbségieket. Külvárosi járat, sajnos nem nagyon foglalkoznak a tisztasággal és infrastruktúrával. A leglestrapáltabb buszok járnak, vagyis inkább cammognak erre 30-cal miközben üvölt a motor.


Ellenben autóval ez 20 perc, még erős forgalomban is, nincs kosz, nincs bűz. Az üzemanyagköltség se lenne sokkal több, mint a bérlet.

Csakhogy mivel van bérletem, általában inkább buszozok. Ha sietek, vagy korán kell bemennem és tudom, hogy estig bent leszek, esetleg hozok-viszek valamit, vagy előre tudom, hogy útközben vásárolnom is kéne, akkor megyek autóval. Általában hetente egy, legfeljebb két napon.

2013. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerk.: én is pont Csepel északi részén lakom. A közelben 4 busz is megáll: 35, 36, 148, 151 és járnak hajnaltól késő éjjelig.

Vagy te a 179-esre gondolsz? Párhuzamos az útvonala a hévvel, ezért jár ritkán. Tegnap pont volt szerencsém vele utazni. Csepelről a Vágóhídig összesen 3-an ültünk rajta velem együtt. Szerintem az a csoda hogy még nem szüntették meg azt a járatot. Teljesen kihasználatlan.

2013. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!