Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotoros kerékpárral...

Segédmotoros kerékpárral szabad egyirányú úton a menetiránnyal szemben közlekedni?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég vezették be, hogy kerékpárral már lehet egyirányú úton forgalommal szemben kerekezni. Ez érvényes segédmotoros kerékpárokra is?
2013. szept. 11. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kerékpárral egyirányú úton forgalommal szemben menni, csak ott, ahol külön kijelölték táblával, hogy szabad.
2013. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez megmagyarázná, hogy miért néznek rám olyan csúnyán mindig. Én úgy tudtam, hogy mindenhol lehet. Legközelebb megnézem van-e tábla. Bicikliről nem szoktam a táblákat nézni, főleg, hogy mindig ugyanazon az útvonalon közlekedek.

Csak egy írtózatosan forgalmas utat tudnék elkerülni, ha visszafele is az egyirányú úton közlekednék.

2013. szept. 11. 14:16
 3/10 Dörmögő ***** válasza:
100%

[link]

Ha ilyen kiegészítő táblát nem találsz a behajtani tilos alatt akkor még biciklivel sem hajthatsz be. Segédmotorral meg szerintem akkor sem ha van kiegészítő tábla.

2013. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van 1 kiegészítő tábla ahol kerékpárral be lehet hajtani 2 irányból, de segédmotorral sehol sem szabad behajtani a csak a kék táblás oldalról.
2013. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Öcsi te szerintem megbuktál szövegértésből. A kerékpár nem egyenlő a segédmotorral... Ember a segédmotorra JOGOSÍTVÁNY kell, egy bringával meg boldog boldogtalan mászkálhat.
2013. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bicikliről nem szoktam a táblákat nézni


Hanem mit? A bicikli ugyanolyan jármű, mint a csuklós busz.


Sajnos nem csak rád jellemző, hogy a közlekedők csak a felét jegyzik meg a szabályoknak (ti. a szabálykövetők közül.) Azt hiszik, hogy szabályosak, de nem.


Az egyirányú utcába azért nem szabad csak úgy behajtani, mert az autós nem számít rád.


Ha balra kanyarodnék, az úttest bal széléhez kell húzódnom. Ha meg te leborítasz jobbra, pont elé, akkor nem én fogok csúnyán (ki)nézni.


Segédpmotorra pedig nem érvényes a kiegészítő tábla. (A rendes kerékpárra felszerelt rásegítő motor nem számít, az marad bicikli)

2013. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem lehet behajtani segédmotorossal. De amiket találtam szabályokat, ott pont egy lapon volt említve mindig a kerékpár és a segédmotoros kerékpár. Ezért gondoltam, hátha. A feltett témával kapcsolatban pedig nem találtam semmit.
2013. szept. 11. 18:10
 8/10 A kérdező kommentje:

5!

Ha veszed a fáradtságot, akkor hasznosat is írhatnál. Utálatos ez a kötekedő viselkedés. Az elektromos biciklik és a 30-as benzines kerékpárok jobban tudnak menni, mint az én 50-es vasam. Azokra mégse kell jogosítvány és ugyanúgy közlekedhetnek, mint a kerékpárosok. Egyáltalán nem egyértelmű a dolog és már elég sokat változott a KRESZ mióta én tanultam, ráadásul felejt az ember rendesen. De még ha hülyeséget is kérdeznék, akkor se ez a helyes reakció.

2013. szept. 11. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak hőzöngsz itt feleslegesen! Ha tényleg elfelejtetted a szabályokat, akkor meddig tartana utána nézni?

[link]


:D

2013. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De érted mi a problémám. Egyébként meg először utánanéztem több dolognak is, amiben éreztem, hogy bizonytalan vagyok. De vagy nem dobott semmit a kereső, vagy ellentmondások voltak, ezért kötöttem ki ezen az oldalon.

Így utólag látom, hogy elég sokat felejtettem, szóval végig is fogom olvasni, már tudom miért akarják bevezetni állandóan az újravizsgázást. A dolgok nagy részét az ember már fél évvel a vizsga után elfelejti. Gondolok itt az olyanokra, hogy tetőn elhelyezett rakomány merre mennyit lóghat ki. Aztán az egy dolog, hogy senki nem tartja be az ilyeneket, de az már más téma...

2013. szept. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!