Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történt a fényezéssel?

Mi történt a fényezéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tegnapi nagy eső után a linkelt fényképen látható érdekes jelenséget vettem ma észre a kocsim fényezésén. Felázott volna a lakkozás vagy mi történt? Ha ujjal hozzáérek, akkor olyan, mintha víz lenne egy vékony fólia alatt, tudom ide-oda mozgatni. Egy 8 éves G Astráról van szó. Ha van valakinek tippje, hogy mitől lehet ez és hogyan lehet megszüntetni, akkor kérem ossza meg velem. 5 ajtós változat és ez a csomagtartó ajtaján van.


[link]


Köszönöm!



2013. szept. 10. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a lakk alá ment a víz. Biztos volt rajta egy karc, vagy repedés, ahol a víz szépen lassan bejutott. Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, előbb utóbb le fog jönni ott a lakkréteg. Idővel majd egyre nagyobb felületen jön majd le. Ezt sajnos csak újrafényezéssel lehet megoldani.
2013. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, sajnos ettől tartottam.


Vasárnap pont ott vettem észre egy fehéres foltot, ami úgy nézett ki, mintha valami kimarta volna. Nem is tudtam letakarítani. Madárürülék nem lehetett, mert arra kényes vagyok, mindig van a csomagtartóban víz és puha törlőkendő. Ha meglátom, hogy valamelyik madár "megtisztelte" a kocsit, már takarítom is le. A hétvégén vittem volna políroztatni, de úgy néz ki, hogy ezzel elkéstem.


Már csak az a kérdés, hogy elegendő az ablak feletti vékony csíkot újrafényezni vagy a teljes hátsó ajtót újra kell? Esetleg sacc/kb árat tudsz mondani?

2013. szept. 10. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan festő, aki bele tud úgy javítani, hogy csak a tetejét fényezi újra. Árra annyit tudok mondani, hogy egy elem újrafényezéséért rendszerint 25-30 ezer ft-ot szoktak kérni. De hogy a belefújás mennyi, azt nem tudom.
2013. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm még egyszer.


Nem a legjobbkor - bár az ilyen sose számít jónak - jött, mert éppen a házfelújításra megy el minden fillérünk, de még a csapadékosabb idő beállta előtt elviszem újrafényeztetni.


Még egy utolsó kérdés: az újrafényezésről adnak valami jegyzőkönyvet? Nem szeretném, ha ez miatt hátrány érne, ha esetleg a család már kinövi ezt a kocsit és eladósorba kerülne. Kicsit aggódok, hogy nehogy az új tulaj azt gondolja, hogy ütközésből származó sérülés miatt lett újrafényezve.

2013. szept. 10. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva ilyenről még nem hallottam. Én maszekhoz szoktam vinni a kocsimat, ha fényezésre kerül a sor, és onnan semmi papírt nem szoktam hozni. Ha márkaszervizen keresztül csináltatod, ott lehet, hogy adnak róla papírt, nem tudom. De ott biztos, hogy többet számolnak fel. :/
2013. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sinead ***** válasza:
100%
Ha te vagy az autó tulaja 8 éve, és még sose volt törve, és találsz egy olyan fényezőt aki nem fújja le az egészet, akkor festékrétegmérővel megméri az elem többi részét. Ha ott stimmel minden, és neki az a rész nem tetszik, köszönj el tőle. Sok olyan autó van, ahol a lökhárítót, motorháztetőt is fényezik kavicsfelverődés, bogarak miatt.
2013. szept. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes ezt javítani, mert rendesen elkülönített rész. Talán még olyan drága sem lesz.
2013. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


Én is bízok benne, hogy nem lesz annyira drága mulatság.


A kocsi csak három évesen került hozzám, de mivel előtte a nagybátyámé volt, így biztosan mondhatom, hogy nem volt törve. Kicsit bosszant, hogy nem tudok rájönni, mi történhetett...

2013. szept. 11. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fóliázva van az adott karosszéria elem? Manapság nagy divat a karosszéria fóliázás... Olcsóbb mint a festés.. Bár nem értek ilyen szinten hozzá, hogy az járhat-e igy...


Fényképezd le a hibás részt, és ha maszekban megjavítják (belefújnak stb olcsóbb megoldás, vagy kocsi szinére lefóliázzák azt a részt), utána is fényképezd le, és meg tudod mutatni, hogy miért volt javítva. Ha bármiről papirt akarsz kapni, nagyon drága lenne, és a fényképnél jobban semmi sem bizonyítja, hogy mi miért is volt :) Már a szervizkönyv és a km óra állás is manipulálható, egy papir semmit sem jelent szerintem... A fénykép is manipulálható, de én pl lefényképeztem egyik autóm rozsdásan, kihegesztve festés előtt, majd festés után, és amikor eladtam a kocsit, a fényképeket elküldtem előtte emailben a későbbi vevőnek, és látták hogy milyen volt, milyen lett, milyen munka lett rajta végezve és nem is problémáztak rajta :) Ha ledokumentálsz egy javitást, és bevallod eladás előtt, azzal nagyobb bizalmat szavazhatsz magadnak a leendő vevők előtt :)

2013. okt. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. A karosszéria nincs fóliázva, mert sem én, sem a kocsi első tulaja - nagybátyám - nem fóliáztatta. Sajnos a lakk ott már egy eső után fel is jött, majd megszáradt a napon és lepattogott. Novemberben fizetés után viszem fényezőhöz, majd ott talán kiderül, hogy mi okozta.
2013. okt. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!