Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan történt velem amire...

Olyan történt velem amire gomdolni se mertem volna . (? ) lent többi :D

Figyelt kérdés
Van egy simson s51-esem elmentem vele motorozgatni . Aztán egyszer csak lefulladt ... gondoltam kicserélem a gyetyát ... ki a régi elő az új , tekerem be , egyszer csak érzem . hogy megszakadt a menet benne .. na gondoltam ez így jónagy szpás lesz .. tolhatom haza aztán mégse ! Gondoltam azért megpróbálom hátha .. és beindult ! :D Igaz nem volt olyan tiszta és jó hangja , és a fele kompresszió elszállt , de attól még ment és haza is értem vele !! Én tudtam hogy egy simson tartós és elnyűhetetlen na de ennyire ? :O Ezek szerint a németek mégis tudtak valamit annak idején :D Ezt csak azért írtam mert hasonló élményt/ véleményt szeretnék kapni hozzá :D
2013. szept. 6. 19:56
 1/7 anonim válasza:

Néhány évtizede történt:

Az egyetem mögött, a kis Trabiban ültem, várakoztam.

Jött oda a hátsó bejárathoz egy kis kerti traktorral húzott utánfutó. A koma levette a palackot, bevitte az épületbe.

Vagy három unatkozó műhelyes egyike levette a gyertya-pipát, tett bele egy kis gally-darabot és visszatette a pipát. Állatira várták a hatást.

A koma kijött, felült a kis-traktorra és elhajtott.

Ennyire becsapódott embereket rég láttam, mint ezek a tréfa-csinálók voltak.

2013. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te meg valamit nem tudtál, a hengerfej alumínium, NEM tépjük meg a gyertyát a forró aluban mert sokkal kisebb nyomaték is elég ahhoz ,hogy elnyald a menetet. Amúgy nyilván beindul amíg fog a gyertya, nincs ott akkora rés, hogy kiszökjön olyan sok kompresszió, később lesz gond vele, mikor már annyira kivan, hogy kilöki a gyertyát.
2013. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 : igen mi olyat csináltunk hogy a pipába beleköptünk :D 2: egyértelmű hogy kicserélem egy újra nem akartam úgy hagyni
2013. szept. 6. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor vehetsz új hengerfejet, vagy ezt menetjavítóval megcsinálni.

Szerencséd hogy nem lőtte ki a gyertyát.

2013. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát eléggé mozgott is meg minden de nem akartam tolni... ha kilövi akkor pontosan mi történik ? ( azon kívül h kilövi )
2013. szept. 7. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát kiüti a fogad, ha pont akkor lövi ki amikor nézegeted. Amúgy meg leáll a motor a szikra és a kompresszió hiánya miatt.
2013. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja hát igen biztos hogy akkor leállt volna :D jelenleg 70cm3-es blokk és henger van rajta ... de .. nekem úgy volt hogy : 70cmes henger és 50cm3is henger fej ( ugye annak jobb a sűritési aránya ) viszont ugye azon szakadt meg a menet ... így most a 70 es van rajta amivel szarabban megy ..
2013. szept. 7. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!