Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S. Mi történt az autóval?

S. O. S. Mi történt az autóval?

Figyelt kérdés

Na szóval ma is mint mindig mentem vele, és mikor már haza fele tartottam szerencsére, az stop táblánál megáltam, és aztán nem tudtam egyesbe berakni, le álítottam az autót egyesbe betettem és így tudtam haza jönni, szerencsére közel laktam ahhoz a táblához!

Utána egy enyhe sokk után beleültem hátra menet majd egyesbe kapcsolás, de azt éreztem hogy nagyon könnyen jött fel a kuplung, nem úgy ahogy szokott, és most a váltó 1esbe rakás sikerült könnyen! Mi lehetett a baj???


2013. aug. 27. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
francia autó?
2013. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy szerelővel ránézetni. Én a kuplungra gyanakodnék, talán bowden, de látatlanban nehéz megmondani. Lehet, hogy csak simán a váltó szinkrongyűrűi kopnak, az filléres tétel.
2013. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha elárulnád, hogy milyen autóról van szó, akkor még talán segíteni is tudna valaki!
2013. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj elnézést hogy kihagytam! Nem gondoltam fontosnak én nő vagyok!


Peugeot 206os


egy ismerősöm megnézte azt mondta hogy semmi baja

2013. aug. 27. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem totál mindegy milyen autó. A francia autók sem rosszabbak mint egy VW.
2013. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen autó, sőt a 206-osnál még az sem mindegy, hogy milyen motorral szerelt, mert van belőlük bowdenos és hidraulikus kuplunggal gyártott típusok is. Ez a hiba egyértelműen nem lehet bowden szakadás, mert az nem javulhat meg magától, de egy hidraulikus kuplung produkálhat ilyen jelenséget.
2013. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt csak a fikázás miatt írtam mert nekem egy 306 van, és megcáfol minden előítéletet. Bár a 306 az egyik legmegbízhatóbb Peugeot. Szóval elnézést akkor :)
2013. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ok, értem! :)
2013. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, hidraulikus kuplung, valószínű ez a baj. Levegősödött.

Előtte pumpáld fel, nézd meg, utána könnyebben veszi-e.


Amúgy a francia autókról:

Peugeot 308, a szomszédé, jellegzetes "szelephangja" van, ami nem szelephang, hanem kopott benne egy dugattyú!!!

Onnan tudom, hogy sajnos ismerem ezt a hangot, 405-ös peugeot-om csinálta, valamiért a hülye franciák nem fúrják meg a hajtókarokat a henger olajozása miatt...

Isten irgalmazzon még egyszer a francia autóktól.

Vettem egy széthullott, pudvás Opelt, az azóta is megy.

2013. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Napkiraly ***** válasza:
ereszt a kuplung kinyomócsapágyad. legközelebbi utad a szervízbe vezessen, sajnos mindenképp cserélni kell
2013. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!