Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motoros vagyok. Milyen...

Kezdő motoros vagyok. Milyen motort vegyek? (125cm2)

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy túra vagy enduro esetleg sport motort vegyek, vagy inkább egy robogót ami sokkal olcsóbb. Dehát azért az mégse motor. :)


Az meg a másik, hogy inkább költsek rá többet, vagy inkább vegyek egy "középkategóriásabbat", amivel pár évig elmotorozgathatok, belejöhetek a dologba és majd utána vegyek valami komolyabbat. (?)



2013. szept. 6. 22:14
 1/9 schocko ***** válasza:
19%
Amilyet nem sajnálsz, amikor majd elesel vele...
2013. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kicsit konkrétabbra gondoltam.
2013. szept. 6. 23:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez elég konkrét szerintem amit az első írt. Pontosan annyiért vegyél és olyan motort, amit nem sajnálsz, ha elesel vele és összetöröd. Ha pl. olyan pénzes vagy, hogy például 2 millió neked semmi, akkor olyat kell venni. Ha nem vagy teli, akkor inkább robogót...


Úgy semmiképp ne állj a motorozáshoz, hogy pár évig elmotorozgatsz... Bár nem tudom merre fogsz motorozgatni, de 100 h fogsz esni. Most is pár napja meghalt egy motoros Budapesten. A budai részen ment a szépvölgyi úton, elékanyarodott egy autó, ennyi volt.


Még annyit, hogyha nem vagy teli, azt ajánlom, hogy több pénzt költs védőfelszerelésre, mint motorra. Vedd meg előbb azt, nehogy az legyen h megvan a jó kis gép, aztán jársz egy vacak bukósisakban és kész. Ez a legnagyobb butaság, sokan felvesznek egy bukósisakot az utcai ruhára és azt hiszik biztonságban vannak. Aztán egymás után halnak meg. Tessék venni megfelelő védő RUHÁZATOT!

2013. szept. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy KTM Duke 125. A védőfelszerelésre is szánj pénzt! Én annó százzal csúsztam el, a bukó jól viselkedett, de a melegítő meg a bőröm elkopott. Ha csak egy egyszerű motoros bőrruha lett volna rajtam, semmi bajom nem lett vón...
2013. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szépek vagytok ti itten!!jól megmondtátok neki "100 hogy elesel oszt meghalsz" duma!a ktm duke az tényleg jó és még persze a ruházatot is vegyél!a többiekkel meg ne foglalkozz.Ilyeneket írni egy kezdő motorosnak hogy úgy is felborulsz fura én nem estem még el sose motorral pedig én sem vagyok annyira tapasztalt!Széles utat
2013. szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 schocko ***** válasza:
Majd elesel...nem azt modjuk, h kampó lesz neki tutira, hanem valszeg megborítja úgyis...
2013. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel kocsival is felborulhatsz,vagy akár terepjáróval is.Egyébként hülyeség,aki tud biciklizni az tud majd motort is vezetni,persze először ne egy több száz kilós mocival kezdj mert akkor biztos felborulsz mivel nem tudod megtartani de felálítani sem :D
2013. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A saját bőrömön tapasztaltam, hogy igazat írnak a hozzászólók, számolnod kell a sűrű esésekkel. Én 1 hónapja motorozom a friss jogsimmal, és már kétszer estem vele, mert rutintalan vagyok (sár és kavicságy), nyilván legközelebb ezeknél már tudom hogy nem szabad menni. A motoromnak szerencsére pár karcolás és index törés lett csak a baja, de lehet sokkal nagyobb is, magadról nem is beszélve. Nem kell drága gép, később ráérsz.
2013. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mekkora ökörség amit az elsők írtak! Mindig benne van a pakliban, hogy eshetünk a motorral de ez nem törvényszerű. Sokan azt mondják ami késik nem múlik, de rengeteg embert ismerek akik mögött több 10.000 kilométer van, de még csak a közelében sem jártak az esésnek.

Én azt javaslom, ha kezdő vagy akkor a friss jogosítvány után el kell végezni minimum egy vezetéstechnikai tréninget! Vegyél megfelelő ruházatot! Ez bukónál kb 50-től felvelé kezdődik. Ruhában pedig lehetőleg protektoros védőfelszerelést válassz egy jó magas szárú cipővel vagy csizmával. Én mindenképp egy KTM duke -ot ajánlanék, vagy mindenképpen egy naked verziót válassz!

2018. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!