Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral lehet parkolni a járdán?

Motorral lehet parkolni a járdán?

Figyelt kérdés
Megállni tilos kinn van.
2013. szept. 4. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetni mindenhol lehet. Esetleg nem szabad.

Ha a gyalogosoknak legalább 1,5métertszabadon hagysz a járdán akkor szabályosan parkolhatsz.

2013. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megállni tilos az úttestre vonatkozik, járdán lehet, 1,5 méter hely kell maradjon. Fontos még, hogy a járdára felfestett bicikliút ebben az értelemben nem a járda része.

Háromkerekű motorokra ez már nem igaz.

2013. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg az erről szóló KRESZ szabályzatot nem árt kinyomtatni és magadnál tartani. Te lehet tudod mit szabad, de a közterületis nem biztos.
2013. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam a bekezdést, elsőre átfutottam rajta.
2013. szept. 8. 19:18
 6/7 anonim válasza:

Figyelmetekbe ajánlom:

Most tettem le a kreszt A2-es jogsira. 2015-re változtak a dolgok.

Nem feltételezem, hogy ismeritek az eTitan oktató rendszert. (röviden: 2015-től az új szabályokat, csak ez az egy program foglalja magába. Amúgy óriási a program...1000x jobb otthon interaktívan megtanulni, szubjektívan gyorsan az egész anyagot, mintsem bent üldögélni, főleg ha már van B-s jogsid egy ideje. Csak ajánlani tudom. )

Ez áll benne:


"Járdán kétkerekű motorkerékpárjával akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedélyezi. A járda szélességének a felénél azonban nem foglalhat el nagyobb helyet, és a gyalogosok közlekedésének biztosítására minimum 1,5 méter széles sávot szabadon kell hagynia."


[link]

2015. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem változás, eddig is így volt.
2015. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!