Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedőröl való indulás,...

Emelkedőröl való indulás, hogyan zajlik gyengébb motorral rendelkező autóknál?

Figyelt kérdés
Jelenleg még tanuló vagyok, Golf IV-n tanulok, 1.9-es motor van benne, simán indul kuplunggal, de itthon egy 1.5-ös Logan van,ami viszont nem,ráadásul még sokkal érzékenyebb a gáz pedálja,és a kuplung is. Hogyan induljak dombról vele, kézifékkel? Mivel itt gázolni kell,nem elég csak a kuplungot felengedni,és nekem ez nem megy olyan jól,mivel állandóan lefullasztom a motort. Mennyi gázt kellene adjak,előbb a kuplungot engedjem,és aztán nyomjak gázt,vagy forditva?

#indulás #emelkedőröl
2013. aug. 27. 11:18
 1/7 Sinead ***** válasza:
Én is 1.9-es 4-es Golfon tanultam, itthon egy 1.3-as Suzuki, meg egy 1.2-es Opel van. Ezek se indulnak el csak kuplunggal. Én be szoktam húzni a kéziféket, adok egy kis gázt, engedem a kuplungot, és amikor érzem hogy húzna, kioldom a kéziféket. Értelem szerűen az emelkedő nagyságával arányosan adom a gázt.
2013. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 1.5 dCi a dákó, ami valószínű, mert benyásban 1.4-es van, akkor az is el fog indulni kuplunggal. Igaz, hogy nem akkora a nyomatéka, mint egy 1.9-nek, de ez is egy elég erős motor, menni fog.
2013. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyenesben még igen,de dombról már nem,próbáltam.
2013. aug. 27. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Mért baj az ha induláskor adsz neki egy kis gázt?

Nekem 1.7-es dízelem van, de emelkedőn mindig adok neki gázt is. Sőt általában így indulok sík úton is, hogy dinamikusan induljon, ha csak nem lépésben történő araszolásról van szó.

2013. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért,mert még kezdő vagyok,és nem így szoktam meg,biztosan időbe fog telni,még megszokom.
2013. aug. 27. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Amig ra nem erzel hol van a kuplung fogaspontja,nyugodtan indulhatsz kezifekkel.Egyebkent en kuplung+feket ajanlanam.Addig engedd a kuplungot,amig erzed,hogy egy picit raz.Ekkor felengedheted a feket, es ha nem gurul vissza az auto,akkor megvan a fogaspont es johet a gaz.Ha meg visszagurul,akkor engedd picit tovabb,es megint probald ki,hogy vissza gurul,vagy sem.
2013. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

Az autóssuliban nekünk kötelező volt kézifékkel, de utána apum gyorsan megtanított embeti módon indulni.


Úgy kell, ahogy az utolsó is írta. Kuplung+fék. Engeded a kuplungot, elkrzd fogni, láb fékről gázra, kis gáz, kuplungon picit engedsz, és rajt.


Érdemes párszor megcsinálni természetesen, de 2-3 alkalom után ráérzel hogy mekkora gáz kell és mennyit engedj a kuplungon

2013. aug. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!