Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért utálják a motorosokat...

Miért utálják a motorosokat olyan sokan?

Figyelt kérdés

Nektek mi volt a legdurvább atrocitásotok? én endúrózok egy kisebb társasággal (3-5 fővel) minket már nagyon sokszor le akarnak szállítani a motorról, pedig nem herélt ágyúcsövekből áll kipufogó egyik motoron sem, a lényeg a lényeg eddig még soha nem sikerült megállítani minket de ha egyszer elvágnának minden menekülési utat mire számítsunk? általában földutakon megyünk ki mezökre rdőkbe és hasonló helyekre. Olvastam olyat hogy valaki fegyvert fogott a motorosokra, szöges akadályt rakott kieléjük vagy a nagy kedvenc a drót kifeszítése fák közé, hála isten velünk még nem történt egyik sem de félek hogy valakinek elege lesz egyszer belőlünk és hülyeséget csinál.

Veletek történt már hasonló? mindkét fél véleménye érdekelne, mind motorosé és mind kívülállóé.



2013. aug. 29. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ma már nem tudhatod, hogy egy adott terület KIÉ. Legyen az erdő vagy mező. Ha pedig magánterületen motorozol, akkor ne csodálkozz, ha nem szeretik. Te nem tudod, hogy kié, ő nem tudja, hogy ki vagy, természetes, hogy meg akarja védeni a tulajdonát, és az is, hogy nem mindenki tűri el, hogy az ő területén motorozz.
2013. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyrészt állami területeken motorozunk, folyóparon ami uyge a vízügyhöz tartozik, mező alatt pedig érts egy több hektáros területet amit rajtunk kívül napi szinten rendszeresen használnak vadászok és horgászok, campingezők, szóval itt nem a magántulajdon védelme játszik a főszerepben mert rajtunk kívül még rengetegen használják azokat az utakat AUTÓVAL.
2013. aug. 29. 14:29
 3/10 kovpet ***** válasza:

"pedig nem herélt ágyúcsövekből áll kipufogó egyik motoron sem"


Ezek szerint mégis... én is sok éve motorozom és eddig nullaszor volt ilyen helyzetben részem. Valami baj csak veletek van, nem gondolod?

2013. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

"vadászok és horgászok, campingezők"


Na itt is egy indok hogy miért utálnak titeket:

1 a kempingezők gondolom azért mennek oda hogy nyugodt órákat töltsenek ott

2 a vadászok ugyanúgy csendet akarnak mivel ha meglát egy vadat és te akkor mész el ott biztos nem marad ott a vadállat

3 a horgászok szintúgy pihenni mennek meg csendre vágynak

2013. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Miért utálják a motorosokat olyan sokan?

Azért bontsuk szét a dolgokat:sok fajta motor létezik,és többféle embertípus.Nyilván van olyan aki utálja a motorosokat,ez tény.DE!Pld.én is motorozok,és soha semmi komolyabb atrocitásom nem volt még.Normális túramotorom van,ésszel közlekedek az utakon,nem rémisztgetem a gyalogosokat,stb.Viszont elmesélek egy esetet.NEM állítom,hogy Te ilyen motoros volnál,ezt előre bocsájtom!!!

Kis faluban laktam,Bp-től 20 km-re,zsákutcában,erdőszélen.Jöttek a krosszmotorosok őrült hanggal,porfelhővel.A 3 éves fiam kint játszott az út szélén,a feleségem kiteregette a frissen mosott ruhákat.A fiam el kezdett sírni,olyan őrült hanggal jöttek,a por beterített mindent,az olaj+benzinszagról nem is beszélve.Mikor jöttek visszafele,a szomszéddal vártuk őket.(a szomszéd vadász,ugye sejted a lényeget)Természetesen megálltak. :-) elmagyaráztuk nekik,hogy nem szeretnénk ha erre motoroznának.Na,azóta nem láttuk őket...szóval az ilyeneket én is utálom,de azért azt ne állítsuk,hogy az emberek utálják a motorosokat,mert ez nem igaz!Sőt!Az utóbbi időben egyre jobban segítik az autósok a motorosok előre haladását.Talán javul a közlekedési morál???Jajj,de jó is lenne!

2013. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a vadászok éjjel közlekednek mi napközbe, a campingezöktől kb 1-1.5 km-re megyünk el ugyanis egy leágazás visz feléjük, igen sajnos a horgászokat biztos zavarjuk mert az út a dunaparton visz, akkor is lehúzodunk az út másik felére és visszaveszünk a tempóból.

Múltkor már hazafelé jöttünk, egy anyuka babakocsiban tolta a kisgyerekét, ahogy megláttuk (kb 20 méterre voltunk egymástól) visszavettem a gázt a többiek szintúgy, nem is volt semmi probléma. Nem elvetemült egykerekező gumiégető hülyegyerekek vagyunk. Volt hogy biciglis tellegetett és mutogatott nekünk, de volt hogy pont a kocsmából jött az uriember akinek a szemét szúrtuk. Vadászokkal nem is találkozunk motorozás közben, de mivel egy faluban lakunk a nagyrészét ismerjük, jó kapcsolatot ápolunk, a campingezőket pedig csak kocsiban vagy biciklin látjuk. Volt már hogy kicsit megszaladt velünk a ló, de akkor is csak olyan 80km/h körül mentünk egy teljesen üres ritkán lakott utcában. Lakott területen végig műúton megyünk szóval nem igazán porolunk.

2013. aug. 29. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes az lenne miert utaljak az endurosokat sokan? Am meg nyilvan zavar embereket h port meg zajt csinaltok, de azert.."elvágnak minden menekülési utat" ezt egy kicsit tulzasnak erzem:DDD azert meglincselni nem fognak nyugi
2013. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én csak azt a pár motorost utálom akik a lakásom környékén igen igen hangosan recsegéssel száguldoznak jó időben még akár éjjel 1 órakor is.Na azoknak a belét taposnám ki mikor én már aludnék mert ötkor kelnem kell melózni.
2014. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%

Nem akarok kötekedni, de... Ha jól értem, kedves 5-ös válaszoló puskával fenyegette a motorosokat. Ami ugye szabálysértés. A másik pedig, hogy akármelyik jármű port kavart volna ott, hiszen az út volt poros ezek szerint. A gyerek pedig ne ez út szélén játszon.


Ezt félretéve, mostmár lassan komolyan ott tartunk, hogy nem lehet sehol motorozni, mert attól kell félni, hogy lelőnek? Most komolyan. Ezt normális ember módjára is el lehetett volna intézni. Ezen most kiakadtam. Motorosok tartsanak már össze, ember.

2017. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Kilences: az bezzeg nem szabálysértés, hogy amikor a motoros megelőz, félórára meg is süketülök a bal fülemre??!!
2020. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!