Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy rossz helyre...

Lehet, hogy rossz helyre írok, de itt legalább olyanok olvasnak, akik sokat ülnek autóban. Félek, mit csináljak? Sokan vannak, lehetnek így?

Figyelt kérdés

Utas vagyok. Nincs jogsim. Ezért félek? Mert nem én vezetek?

Biciklizek országúton is, gyorsan, sosem volt semmi bajom. Nagy járműben (busz, kisbusz, stb) nem féltem soha. A férjem 6 éve vezet, ügyes, sosem volt olyan, hogy ő okozott volna valami bajt, balesetünk sem volt. Egyszer-kétszer olyan volt, hogy valaki velünk szemben előzött, átjött a sávunkba, nem engedték be, nekünk kellett lelassítani, hogy ne jöjjön vészes közel. Az ilyenektől rettegek. Azt is utálom, ha mi előzünk. Nem érzem, hogy mennyire tudunk gyorsulni, mekkora távolság az, ami még biztonságos előzésnél, mennyivel jöhet a másik, stb. Korábban azt hittem, a szemem miatt van, erős rövidlátó voltam, és a szemüvegem a kelleténél mindig gyengébb volt, de már egy éve megműtöttek, tökéletes a látásom. Apám, anyám, férjem, barátok mellett is félek, tökmindegy ki vezet...Nem szólok bele, nem is látják rajtam, egyedül a férjem tudja ezeket. Amikor Pestre kellett járkálnunk a kezelések miatt (a szemem), úgy bírtam ki a 2 órás utat, hogy betettem egy csomó zenét a telefonomra, hátra ültem, csak az ablakon néztem ki és üvöltött a fülembe a zene. Mintha buszon lennék. Kizártam mindent. De kisebb utakon ezt nem lehet, meg amikor a gyerekeink is ott ülnek hátul...szeretnék jogsit, az nem riaszt, hogy nekem kell majd vezetni, nem a saját autómtól félek...hanem a többiektől, forgalmi helyzetektől.

Testi tünetek: nagyon gyors pulzus, szorítás a mellkasomban, hasgörcs, tenyérizzadás, lábremegés.


2013. júl. 9. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi félsz szerintem mindenkiben vagy, de a tiéd már lehet hogy túltesz a normálison. Lehet hogy szakszerű segítséged kellene kérned egy agyturkásztól.
2013. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig tartottam a forgalomtól, részben ezért lett sokára jogsim... Ezzel nem tudom, mit lehet tenni, én bízom benne, hogy nem lesz túl meleg helyzet, aminél tehetetlen lennék, ennyi, nem tudok mit csinálni, szerencsére nem pörög ezen az agyam. Az élet veszélyes.

Viszont egészen más jogsival nem rendelkező utasként, mint bármely más esetben. Amikor még nem volt jogsim, akkor a páromnak is csak motorra volt, s igazán lassan, óvatosan ment, nagy forgalom sem volt, nekem mégis ijesztő volt az egész, ahogy írtad, nem éreztem, hogy mire képes a jármű, kontrollom sem volt, csak figyeltem a forgalmat, mert nem tudtam nem... Korlátozott mértékben ma is így van, ha mögötte ülök, de sokat fejlődött, amikor tanultam motorozni s jobban képben voltam :). A saját motoromat vezetni pedig nagyságrendekkel jobb.

Úgyhogy könnyen lehet, hogy a jogsiszerzés Neked is segíteni fog.

2013. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jobb 1-ben ülni mindig más érzés. Egyrészt Te nem érzed az autó erejét, másrészt másképp látod az utat.

Néha én is félek, de az azért van,mert a kolléga nem igazán tud vezetni :)

2013. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukád nem ijedt meg egyszer forgalmi helyzetben, amikor veled volt terhes? Néha előfordul ilyen "öröklött" félelem.

"Nem érzem, hogy mennyire tudunk gyorsulni, mekkora távolság az, ami még biztonságos előzésnél, mennyivel jöhet a másik, stb"

Ez tipikus női probléma. A férfiaknak az őskorban a vadáászatok szükségük volt az efféle látásra, a nőknek kevésbé. Ezért ők óvatosabbak, s talán kevesebb balesetet is okoznak, mint mi, akik "beférünk" még a szemből 110-el repesztő bömö elé.

2013. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!