Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért mondják, hogy a...

Sokan miért mondják, hogy a gyári fogyasztási adatokat nem lehet betartani?

Figyelt kérdés
Nekem minden autómnál kijött a gyári a szabályok betartása mellett, vagy kicsit még kevesebb is.
2013. jún. 27. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Mert a gyári adatokat ideális körülmények között, egy meghatározott módszerrel padon mérik az egész unióban. Általában semmi köze a közúti fogyasztáshoz.


Ha tudnád, mik a gyári szabályok, akkor tudnád hogy mérik a fogyasztást és akkor nem kérdeztél volna ilyet.

2013. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olvasni tudsz? Mondom én az összes kocsimnál hoztam a gyári adatokat!!!
2013. jún. 27. 21:00
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mi a halál f.... értelme van a kérdésnek? Ilyen értelmetlen badarságokért minek kell kérdést feltenni? Természetesen a válaszadó a hülye... Azért is zöldet az elsőnek! ;)
2013. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen tudok olvasni. És meséld el milyen gyári szabályok betartása mellett mértél ?
2013. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, milyen autókról van szó. 6-8 évvel ezelőttig megoldható volt, hogy hozd az ECE ciklus szerinti fogyasztási értékeket: az egyszerű, szívó benzinmotorok és a korai CR TDI-k képesek voltak erre. Azóta jöttek ki az új, ECE-normára optimalizált motorcsodák, amik mellett a gyári értéket gyakorlatilag lehetetlen elérni. A turbómotorok trükkösen működnek a mérés során: alig forog a turbina, nem nagyon tölt a feltöltő. Turbómotort a hétköznapokban ritkán használ így az ember. Az automata váltóknál pedig ECE-mérés során irreális kapcsolási fordulatok jönnek ki, olyan fordulatszám-tartományban dolgozik a motor, amiben a valóságban képtelen haladni az autó. Ehhez jön még a légellenállás és a segédberendezések által felvett teljesítmény mellőzése.

Régebben tehát tényleg el lehetett érni a gyári fogyasztási adatot, mára viszont már az ECE-ciklus kijátszása mindennapos lett, mert az autógyáraknak kell a jó károsanyag-kibocsátási érték ahhoz, hogy hozzák a flottaátlagot. Elméletileg lehet úgy vezetni, hogy kijöjjön a fogyasztási érték, de ilyen vezetési stílussal nem lehet a forgalomban közlekedni.

De ha csak az volt a célod, hogy jól kioktass mindenkit és megmutasd, hogy te vagy a király gyerek, akkor elnézést kérem, hogy raboltam az idődet.

2013. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor mégse tudsz! :D


Nekem minden autómnál kijött a gyári, a szabályok betartása mellett, vagy kicsit még kevesebb is.


Egy vessző lemaradt de attól még a szövegértésnek mennie kéne..

2013. jún. 27. 21:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Régebbi kocsiknál nekemis sikerült a gyári adatokat elérni.Az újabbaknál elérni már majdnem lehetetlen.Bmw m6-osnak (560le,1950kg)gyárilag országúton 7,6liter , átlag 9,9 liter van megadva.A teszteken meg 16 körül jön ki.Ezt az adatot szerintem tese tudnád tartani.
2013. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

"Egy vessző lemaradt de attól még a szövegértésnek mennie kéne.."


Azért sokat dob a vessző. Értelmezésben nem mindegy, hogy a gyári fogyasztásmérési szabályok betartása mellett jött ki az érték, vagy a kresz szabályainak betartása mellett. A kettő közel sem ugyanaz és ebben a kontextusban mindkettő megállja a helyét.


Mivel már tudjuk, hogy a vessző lemaradt, így a korábbi kérdésem értelmét vesztette :)


Hogy ON is legyek, az saját autómra megadott fogyasztási értékeket tudom hozni én is, de nagyon nagyon tojással a lábam alatt. A városi a leginkább grízes, ott 16,3 a gyári adat, ezt már sikerült jócskán túllőni.

A kombinált fogyasztást tudom hozni nagyjából, viszont ezt csak 2/3-as autópálya és 1/3-ad várossal.

2013. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó milyen kocsid van? És a kérdezőnek?
2013. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volvo S80 T6
2013. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!