Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 millióból már tudok venni...

1 millióból már tudok venni egy megbízható használt autót?

Figyelt kérdés
Opelt,wolksvagent vagy fordot szeretnék egymillió körül. Nézegettem a használtauto.hu-n,de hát nem tudom. Sok opel astra van pl 1 milláért 2002-2004 körüliek de nem nagyon bízok ezekben. Az a bajom,hogy elmegyek pl a fővárosi autópiacra, de mivel nem vagyok annyira jártas a dologban azt kamuznak amit akarnak,kapok egy visszatekert kívülről jónak látszó autót aztán nem győzök szervizbe járkálni és senkit nem ismerek aki ért annyira,hogy ott helybe megmondja,hogy megéri e megvenni. Szerintetek mit csináljak ebben a szituációban?
2013. aug. 29. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

1 millióért már bőven kapsz. Már kevesebbért is.

Nekem a felsorolt márkák közül leginkább a VW a legszimpatikusabb. Ennyiért pl. már Passatot is kapsz, ami elnyűhetetlen autó, ha törődnek vele, nem csak hajtják....

De ott van még a IV-es Golf, vagy a Bora, ami kb ugyanaz, mint a golf csak lépcsős hátú kivitelben.

Nekem is egy 1.6-os, benzines, 16 szelepes 2002-es évjáratú Borám van. Amire szerelő mondta, hogy nem nagyon szokott gond lenni velük....

Fordoknál meg ott van pl. a Mondeo, vagy a kisebbek közül a Focus.

Ey szónak is száz a vége : Egy millióért már bőven lehet normális autót venni.

Ha pedig nincs hozzáértő ismerősöd, akkor szerintem érdemes megkeresni 1-2 maszek szerelőt, és megkérdezni tőlük, hogy némi pénzért elmenne-e veled átnézni 1-2 autót.

Mert különben nagyon sokba kerülhet, ha melléfogsz...

2013. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Márkaszervízben vagy megbízható független szervízben állapotfelmérés. Azaz, ha megtetszik egy autó, akkor elviszed a szakikhoz és 10-20 ezer forintért ott helyben mindent kiderítenek neked róla.

Előélet leinformálása: Ha szervízkönyves az autó, az egy jó pont, de nem elég. A szervízt ajánlatos is felhívni, valamint biztosítoknál lekérdezni a kártörténetet. EUROTAX azt is meg tudja mondani, hogy mennyit ér az adott autó és nem-e veszel esetleg valamit túlárazottan.

Ez már elég sok lehetőség a zsákbamacskák elkerülésére.

2013. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

misi körül azért nehéz autót venni.

Én megnézném a cordobákat. Vw technika, nekem volt, soha semmi bajom nem volt vele, max az ereje, de cserébe keveset is evett.Focus is jó lehet.

Astrától mind a kettő kényelmesebb

2013. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát izé... Astrában (G) lenyomtam egy huzamban 500 és 1000 km-eket és nem éreztem úgy magam, mint akit agyonvertek, ellenben volt szerencsém néhány jobb minőségűnek és kényelmesebbnek nevezett autóhoz, hát ezekben néha úgy éreztem, mintha gerincsérvet kaptam volna. Ráadásul megbízható, soha nem robbant le. Az 1.6-osak városban viszonylag sokat esznek (télen 9-10liter), de városon kívül 6, 6.5 literrel jól elvannak.

A km óra tekeréses becsapások ellen a legjobb nyomozni egy kicsit. Ha semmi nem derül ki az autóról, akkor meg ott kell hagyni. Az autópiacon még 2 millióért is sok lepukkant autót árunak, ez van, ma már kevesebb az a 2 millió forint, mint amennyit ugyanez az összeg 10 éve ért. Valami minőségibb használtautóstól, vagy magánszemélytől próbálnék meg autót venni.

2013. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!