Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a 800 cm3-as...

Mi baja lehet a 800 cm3-as kisautómnak 130 km/h-s használattól? Mennyit ártok ezzel a motornak? Az olajat már most is eszi, esetleg van összefüggés?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 09:00
1 2
 1/15 Dörmögő ***** válasza:
Elviekben nem ártasz vele. A 130-at bírnia kell, mivel gyárilag meg van adva hogy mekkora az a fordulatszám amit a motor hosszabb időn keresztül el kell hogy tudjon viseli károsodás nélkül. Egy benzinmotornak 130-nál még illik ebben a tartományban pörögni. Persze a magas fordulat miatt logikus hogy gyorsabban kopik a motor, de ez még a normálison belül van. Csak persze a magas fordulat miatt többet fog enni 130-nál mint mondjuk egy 1.6 benzin.
2013. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
ha nem muszáj ne erőltesd. rövidtávon nem káros, de nagyon megterheli aztán hengerfejes is lehet(jobb esetben)
2013. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Dörmögő ***** válasza:
89%
Szerintem ettől nem lehet hengerfejes. Az akkor probléma mikor még hidegen hajtják a kocsit, és a motorblokk meg a hengerfej nem egyszerre éri el az üzemi hőfokot, így a két alkatrésznek a hőtágulása nem párhuzamos, és akár hengerfejrepedés is lehet a vége.
2013. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mennyi egyáltalán a végsebessége. Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy egy 800 ccm-es kisautónak tudnia kell utazó sebességként hosszútávon tartani a 130-at.


Az utazó sebesség általában a végsebesség MAXIMUM 75-80%-a. Tehát az az autó tud EGÉSZSÉGESEN 130-as utazót tartani aminek legalább 160 körül van a végsebessége.

2013. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen.. És általában egy 2000 körüli, vagy utáni autónak legalább 160 a vége. ;) Az más kérdés, hogy hány fényév alatt éri azt el, de egyszer eljut odáig.
2013. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy autószakértő, de hirtelen én nem is tudnék mondani 1000 ccm-nél kisebb motorú modern autót, csak kispolákot meg Daihatsu charade-ot. Mondjuk ettől biztosan van, csak nem gyakori jelenség.
2013. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Syrakusa ***** válasza:

6.-os : Fiat Panda,Suzuki Maruti,Daewo Tico,Daewoo Matiz,Smart Fortwo,Chevrolet Spark,Suzuki Alto a Polski Fiat pedig 650 ccm......

A kérdezőnek:

Ha az autóval egyébként nincs semmi komolyabb probléma(motorikusan)akkor nem szabad megártania általánoságban a 130 - as tempónak.Azért írtam,hogy általánoságban mert azért nem teljesen mindegy ,hogy mekkora teljesítményű autóról is van szó.....mert mondjuk egy Marutinak nem biztos,hogy jót tesz míg pl a Smartnak nem árt akár hosszú távon sem......De az biztos,hogy akkor kb annyit megetetsz a 800 ccm - is autóval mint egy 2000-sel

2013. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Syrakusa ***** válasza:
Ja 6-osnak még annyi,hogy Én néztem be a kommented,látom az írtad,h 1000 ccm alattit....azért írtam ,h a Polski Fiat 650 ccm....bocsi
2013. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
800 cm3-s kisautónak a maximális sebessége nagyjából 150-155 km/h. Ha 130-al mész vele tartósan, az a teljesítményének a 83-85%-a. Az sok. Tartósan nem fog neki örülni. Szerintem bőven elég, ha 110 körül hajtod pályán.
2013. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
gondolom Sparkról van szó, vagy Matizról. ezeknek a motoroknak a végsebessége 144 kmph de az már nagyon megterhelő nekik. a 130 is. nem fog tönkremenni, de nagyon varrógép lesz és kínlódik tőle.
2013. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!