Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek 17-22 évesen már saját...

Akinek 17-22 évesen már saját kocsija van, az sikeres lesz az életben?

Figyelt kérdés

Nem drága kocsi, 0,5-2M.

52 éves ismerősöm elmélete, megfigyelése szerint ez van. Azt mondta náluk általános és közép iskolából is az vitte sokra, aki már korán vezetett, járta az országot. Kisebb (legális!) üzleteket bonyolított, és aktív volt az éjszakában.

Először azt mondtam ez hülyeség. Végignézve az osztályon viszont lehet benn valami. Elég ambiciózusak, talpraesettek, jó nők veszik körül őket. Vannak céljaik amiket el is érnek. A komoly bulikon mindig ott vannak, hogy élettapasztalatot és ismerettséget szerezzenek. Többen közülük már komoly pozícióban vannak, vagy vállalkozást vezetnek. Többnyire a kortársaik előtt járnak jó pár évvel.

Én is ebbe a csoportba tartozom, ezért tettem fel a kérdést.

Szerintetek tényleg van köze a sikernek az autóhoz, hogy vele együtt nagyban kitágulnak a lehetőségek?

Nektek mi véleményetek erről?


2013. aug. 27. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 17 évesen valakinek autója van, az nem azt jelenti, hogy sikeres lesz az életben, hanem azt hogy az apja jómódú.


Viszont ha valakinek jómódúak a szülei, akkor elõnnyel indul az életben a szegényebb kortársaihoz képest. Jó egyetemre járhat, tanulhat nyelveket, mehet külföldre, belekezdhet vállalkozásba, vehet koktélt a lányoknak. Viszont az autónak ehhez nincs sok köze.

2013. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem a te sikered ha 17 évesn kapsz egy autót.

Venni akkor tudsz ha örökölsz de az se a te érdemed

2013. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen nekem is volt már autóm (Na jó: 1200-es Lada kombi volt). Ehhez képest az első házasságom válással végződött, van egy autista fiam abból a házasságból. Igaz most szerető feleségem és még két gyerekem van, és már csak 15 évig fizetem a (forint alapú) lakáshitelt. 42 évesen túl voltam az első infarktusomon, pedig csak heti 40 órát dolgozom, a maradék idő készenlét. :(


Ha szerinted ez a siker, akkor sikeres ember vagyok!

:D

2013. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ÖÖ igen, ismerek olyat, aki 18 évesen az éjszakai életben és bizonyos körökben merült el, üzletelgetett, és nők is vették körül. Ma börtönben ül. Egy másikat is, de neki nem fél milliós autója volt, hanem örökölt 17 évesen egy autót, azt eladta jó áron, utána kis kiegészítéssel még jobbat vett, azt megcsinálta, majd eladta és megint vett egy jobbat, csajozott is, ivott is, de hogy megfelel-e az általad vázolt képnek, azt nem tudom. Tisztességesen 17 évesen nincs az embernek saját keze munkájából megkeresett 2 milliója, esetleg csak szülői, vagy egyéb külső segítséggel (biztosítási pénz, egyebek). 0.5 milliója már inkább lehet, némi spórolással. Az első diploma is 22 éves korára van meg, legjobb esetben. Utána az első év végén akár már lehet is a kezében egy 1.5, 2millió forint, ha kiemelkedően keres.

Olyan formában, ahogy gondolod, nincs semmi köze az autónak a sikerhez. Ha egy 17-22 éves valakinek a kezébe nyomok egy 10 milliós autó kulcsát, hogy nesze, a tiéd, az maximum akkor tud belőle hasznot húzni, ha eladja és lesz 10 millió készpénze. Maximum fordítva igaz az elmélet, vagyis ha valaki sikeres, telhet neki drága kocsira.

2013. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt már kocsim 18 évesen, most vagyok 30 és volt 15 kocsim, de egy sem volt több 2 millánál, sőt a legtöbb 1-1,2 millió volt.

Most van egy kis házam meg minden ami kell, de csak egyik napról a másikra élek, nem mondhatom, hogy milyen gazdag vagyok. De ami kell megvan: szép feleség, 2 gyerek, 1 jó autó, mellette egy régi nem jó autó, és néha megengedhetünk magunknak egy-egy kisebb kiruccanást. És úgy gondolom, igy minden rendben van, boldog vagyok. De ennek semmi köze az autókhoz, az első autóm is aprópénzért lett vásárolva, amiért keményen dolgoztam egy forró nyarat, csak 25 évesen lett rendes autóm, igaz, arra is én hoztam össze a pénzt. Tehát mondhatom, hogy valamennyire szerencséd vagyok, mert ez nem mindenkinek sikerült.

2013. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan a rendszerváltás után lettek sikeresek és ennek semmi köze ahhoz hogy volt e autója 22 évesen vagy sem.

Most annyira telített a piac hogy nincs semmi ami hiánypótló lehet. Ha valamibe belefogsz akkor valakit ki kell ütnöd a nyeregből de még így is túlkínálat van.


Az autókról meg annyit hogy 30 éve kevesebb autó volt a magyar utakon, így előnyben voltál ha kocsid volt. Most max csak a szintet hozod ha autód van.

2014. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 flegmahhh válasza:
Énis így voltam 18 évesen befejeztem a sulit egy évvel azelött örököltem egy autót használtam egy évet majd eladtam,19 évesen a fizetésemből vettem 600.000 ért használt autót most 20 éves vagyok és Agrár szakterületen vagyok továbbiakban tervezek vállalkozást,ha bejön akkor igen sikeres volt a korai jogsi autó munka.
2016. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!