Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki minimális saját tőke befektetésével, külső pénzügyi segítségre támaszkodva elindított egy azóta sikeres vállalkozást?

Figyelt kérdés
Sikerült külföldön összegyűjtenem 1 millió Forintot, és vannak vállalkozási ötleteim amiket szeretnék elindítani, de az egy milla kevés, az ötleteim pedig többnyire piaci réseket tömnének be, így minél hamarabb el kellene indítanom a projekteket. Érdekelne, hogy valaki hasonló összegű kezdőtőkével, egyéb források bevonásával (kockázati tőke, vállalkozói hitelek, üzleti angyalok stb.) sikeresen elindított-e egy azóta stabilan működő és folyamatosan passzív jövedelmet biztosító vállalkozást.

2013. máj. 6. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A saját vállalkozásod (Te működteted) nem termel passzív jövedelmet. Passzív jövedelmet az termelhet, ha befekteted a pénzt és utána úgy kapsz belőle jövedelmet, hogy nem csinálsz semmit. Bár a passzív jövedelem helyett ebből többnyire veszteség szokott "termelődni".
2013. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem baj, nem annyira a kérdésedre fogok válaszolni. Inkább arra ami valójában érdekel téged.

Jelenleg fut egy projekt, ami fiatal vállalkozóknak nyújt vissza nem térítendő támogatást. A támogatásnak két komponense van, egy A és egy B. Az A gyakorlatilag egy tanfolyam, amiből a vállalkozásokról okítanak ezt azt, opcionálisan üzleti terv tervezést is és a vállalkozásod indítása után, 6 hónap mentorállásban részesítenek.

A B komponens maga a vissza nem térítendő támogatás. Amit akkor tudsz megpályázni, ha az Előbbi tanfolyamot elvégezted. A megpályázáshoz üzleti terv is szükséges, mellesleg megjegyzem, hogy egy sikeres vállalkozáshoz is kell.

Keres rá erre a támogatásra a netten. Illetve a támogatáshoz szükséges 10% önrész.

Az összes többihez, a hitelhez vagy a befektetőkhöz is ugyanígy üzleti tervre van szükséged. Illetve talán pénzügyi tervre is. Ez amúgy sem árt neked.


A piaci résekkel kapcsolatban azt érdemes tudnod, hogy először is sikered esetén, az adott területeden meg fog jelenni a konkurencia. A konkurenciádnak három fő típusa lesz. Az egyik a te árfekvésedben hasonló szolgáltatást nyújt. A másik, szolgáltatásai minőségével, a szolgáltatások bővítésivel, a te árfekvésedben vagy afelett fog veled versenyezni. A harmadik típus számodra a legveszélyesebb, ugyanis ez a típus mindig a jelenlegi piaci árfekvés alá fog árazni. Belőlük minden egyes új szereplő a piacodon, csökkenteni fogja a piaci árakat. Termékeik és szolgáltatásaik minősége nem mindig fogja elérni a vevő számára kívánatos minőséget, ám mivel a termék, szolgáltatás megnevezése ugyanaz a jó jóhiszemű vevő abban a hitben lesz, hogy ugyanazt kapja olcsóbban.

Ám ők is minőséget ígérnek, így az olcsóbb áraik miatt bizalmi szintjük magasabb lesz. A róluk való igazság elmondásával, szidásukkal sajnos, az ellenkező hatást éred el, mivel a bizalmi szintjük nálad magasabb.


Mindezt azért írom le neked, mert ha piaci rés betöméséről van szó, te járatlan úton jársz, magát a piacodat neked kell felépítened, de ilyenkor nem csak magad számára épül fel, hanem kitaposol egy ösvényt amin mások megelőzhetnek.

Ezért neked már az elején gondolnod kell erre. Neked nem csak az az érdeked, hogy te legyél az első, hanem, hogy te legyél a legjobb az adott piacon. A legolcsóbb nem lehetsz, mert a te árszinted lesz az egyetlen és az alá mindig tudnak árazni. -Abban a hiszemben, hogy amikor a vevőkörük felépült tudnak az áraikon emelni, csak addigra megjelenik egy újabb hasonló szereplő még olcsóbb árakkal, és az árverseny tartása minőség romlást és általános bizalmatlanságot eredményez.

A gyorsaság miatt jutott eszembe, ugyanis attól, hogy te kezded elsőként, az nem tart vissza másokat, sőt.


Ezt egyrészt úgy tudod elkerülni, hogy megtanulod megvédeni az áraidat, azaz megindokolni azokat, nem másokhoz képest, hanem annak függvényében, hogy a vevő valójában az általad ígért szolgáltatást várja el, csak az olcsóbb konkurenciád árain, neked azt kell tudnod megindokolni, hogy az általa várt, előny, tulajdonság, az miért ebben az árfekvésben érhető el. Ha nem kérdezi nem kell magyarázni, de ha megkérdezi neked kapásból tudnod kell indokolni. Anélkül, hogy a konkurenciáról bármi rosszat mondanál.

A másik két csoportnál, pedig, a szolgáltatásaid folyamatos fejlesztésével, céged eszközöd, kapacitásod bővítésével tudsz jobb lenni. Ezt már az elején csinálnod kell, mert ha megjelennek már késő.


Akár piaci rést tömsz be akár nem, a lényeg az, hogy a valóban azt a szolgáltatást nyújtsd amire a vásárlóknak szüksége van.

A passzív jövedelem általában befektetés. Az általam is írt támogatás feltétele pedig 1 éven belül bizonyos nettó árbevétel, ha jól tudom. Ha viszont hitelben gondolkodsz azt pedig fizetned kell. Ezért a vállalkozásodnak rövid határidőn belül bevételt kell produkálnia.

2013. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Schrödinger macskája, sok új dologra nyitottad fel a szemem!
2013. máj. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!