Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első generációs Fiat Punto...

Első generációs Fiat Punto elsőautónak?

Figyelt kérdés

"Sürgős" lett számomra az autóvásárlás, három típus közül válogattam: Swift, Felicia, Punto I.


Jelenleg egy olasz kisautó "áll nyerésre". A kérdésem az lenne, hogy tényleg annyira problémás kis jószág?

Olvastam az apró hibáiról, de azt is, hogy ezek -viszonylag- kis pénzből javíthatók, ez igaz?

Ha megnézem az autót, miket figyeljek, melyek a tipikus hibák?


Tegnap láttam egy hirdetést: 1996-os, 180 ezer km-rel 210-ért. Ez mára "lement" 170-re... hibákról nem ír (még nem beszéltem az eladóval). Szerintetek ez gyanúsan olcsó?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. aug. 27. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, problémásabb autó volt új korában is, az idő szerintem ezt csak még jobban kihozta. Ennek ellenére valóban nem egy vagyon a fenntartása, sőt, ha oda figyelsz rá, azt meghálálja, akár hiba nélkül is meg lehet úszni. A 170 viszont tényleg gyanúsan olcsó, egy normál állapotú 50-100.000 forinttal drágábban kezdődik. Bár ahogy látom, szorít a pénz, de állapotfelmérésre feltétlen vidd el! Megéri azt a 15-20.000 forinto, hogy tudd, mi a helyzet az autóval.
2013. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom. A Punto első 2 generációja nem sikerült jól. Szerintem a Felicia vagy egy 306 okosabb megoldás.
2013. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül szorít a pénz, nyilván szeretném minél olcsóbban megúszni, ha egy mód van rá. De az a 15-20 ezer forint valóban nem összeg.
2013. aug. 27. 18:55
 4/8 A kérdező kommentje:

Épp most néztem a hirdetést, elvitték...


De: találtam egy másikat: Punto II (2000.) viszonylag sok, 167 ezer km-rel. 280 ezerért. Szerintetek?

2013. aug. 27. 19:51
 5/8 anonim válasza:
Én is épp most keresek első autót, de mindenképp Punto lesz.
2013. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Punto első 2 generációja nem volt jó?

Hát ez hatalmas marhaság, nézd meg mennyi fut még belőlük ma is.

Nekem a 2. generációs van. Full extra, csak kopó, fogyó dolgok lettek benn cserélve. Idén volt 10 éves..

2013. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fent írtam egy 2. generációsról.


Szerinted annyiért annyi kilométerrel ez kapásból kizárható, vagy adja egy esélyt neki?


Egyébként milyen hibák voltak a tiédben? Legdrágább alkatrész/javítás mi volt?

2013. szept. 2. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Punto 2-ből szerintem a normális állapotú 4 kiló körül kezdődik.

Enyémben idáig olajat, szűrőket, termosztátot, gyertyakábelt (típushiba), klíma kompresszort cseréltem idáig. Klíma volt a legdrágább mulattság 6K volt a bontott kompresszor + 20 a munkadíj, feltöltés.

Egyébként az 1242cc-es benzin motor nagyon megbízható kiforrott konstrukció. Emelett elég takarékos is.

2013. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!