Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelni egy 250-es...

Mire kell figyelni egy 250-es motorkerékpár ( MZ ) Megvételékor? + Jogi kérdések.

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan problémám, hogy vásárolni szeretnék egy veteránkorú MZ típusú motorkerékpárt, ami 250 ccm.

Nem alkatrésznek venném, papíroztatni is szeretném, (mindennapi/munkába járós) használatra.

A kérdésem az, hogy mi az a minimum, amivel el lehet indulni a lepapíroztatás útján és mik a lépések? Milyen papírok szükségesek egy forgalomban aktívan használható motorhoz? (Mivel ezekben nem vagyok otthon [ezért is tettem fel a kérdést] szeretném megtudni az ÖSSZES papír nevét és hogy honnan szerezhetném be, a díjukat kb [mennyibe kerülne] ). Sok motor "szürke forgalmival" kerül eladásra. Ez a minimum? Ezzel már el lehet indulni a lepapíroztatás rögös útjára, vagy kell még hozzá más is, hogy egyáltalán legyen értelme vele foglalkozni?


Válaszokat előre is köszönöm, remélem minden kérdésemre kimerítő választ kapphatok. Szép napot!



2013. aug. 19. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok irat nem kell. Mindössze egy régi forgalmi(akár érvénytelenített is, csak a motoré legyen) és a forgalmiban szereplő utolsó tulajtól egészen hozzád hiánytalan adásvételi lánc.

Ha ez megvan akkor sima ügy. biztosítás, műszaki vizsga, eredetvizsga, aztán irány az okmányiroda. Nekem a Pannóniám papírozása mindenestől 45-be volt.

2013. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!