Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van a krosszmotor lopás?

Hogy is van a krosszmotor lopás?

Figyelt kérdés

Az innterneten számtalan olyan figyelem felkelto hirdetés van, hogy "ellopták a krosszmotorom". Valójában a krosszmotoroknak van gyári kulcsuk? Valójában csak annyi lenne egy krosszmotor lopás hogy berugjuk, sebességbe tesszük és már visszük is? A barátokkal vitaztunk ezen, valaki azt mondta, hogy az összes motor kulcsos, valaki azt mondta nem. Persze egyikünk sem ert a motorokhoz :) félre ne értsetek, eszem ágában nincs motort lopni!! Nem vagyok tolvaj cigány..

21/f



2013. júl. 29. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Akik motort lopni mennek azok tudják hogy melyik 2 vezetéket dugják össze ahhoz hogy menjen a motor. De ritka szerintem az olyan hogy beindítják és elmotoroznak vele. Inkább kitolják, felrakják egy utánfutóra és kész. A lopások nagyrésze ugye éjszaka történik. Elég feltűnő lenne ha egy crossmotor végig pöfögne a városban/faluban.
2013. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az ilyeneket nem saját lábán viszik el.

Az ugye problémás, könnyű lebukni. Viszont mondjuk egy zárt furgonban feltűnésmentesen el lehet vinni. És 2 ember elég hozzá.

(sőt, és a 150kg-os motoromat egyszer egyedül vettem le utánfutóról, szóval egy könnyebb motort még egyedül is lehet pakolászni)


Innentől kezdve meg lényegtelen hogy van-e bármilyen indítást gátló szerkezet rajta. Ha van akkor a további értékesítés előtt úgyis kicserélik az azonosító számok éltüntetése közben. Ami egy motornál nem jár túl sok munkával.

2013. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de tudtommal a krosszmotorhoz nincs kulcs,de ha mégis az elkövető "el akarna vele pofogni" akkor csak annyi lenne, hogy belolja vagy berugjua nem? Nehogy azt higgyetek, hogy én akarok lopni motort, életembe még nem ültem krosszmotorön.
2013. júl. 29. 23:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Amelyiken nincs kulcs, azon csak egy billenő kapcsoló van vagy egy nyomógomb (leállításhoz).

Tehát igen, lábon is el lehet vinni, de ez ritka nagyon.

2013. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pedig van kulcs akkor gyújtás fajtájától függően 2 módon lehet beindítani. Az egyik az hogy a gyújtás testelését meg kell szakítani. Tehát átvágja az összes gyújtásból kijövő kábelt és menni fog a gép.

A másiknál zárni kel az áramkört. Itt összeköti a megfelelő vezetékeket és mehet is.

2013. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!