Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik megbizható dízel motor?

Melyik megbizható dízel motor?

Figyelt kérdés
Szeretnék autót venni, dízelt preferálnám mert elég sokat mennék vele és számítani mennyit fogyaszt. Rengeteg dízel motrot néztem de mindeniknek van valami problémája, nem is beszélve a befecskendezőkről, egy vagyonba kerül az eredei új. Néztem a volkswagentől a PD 1.9 motrokat, ahogy tudom a 2.0 tdi-nek rengeteg baja van (140lovas változat). Esetleg valami kevés fogyasztású benzinessel is lehet jönni, de legyen valami ereje. Lóerő legalább 100, suzuki kizárva.

2013. aug. 11. 16:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha én is érdekellek, akkor olyan 160-170-nel rövid ideig. A jogsimat azért nem akarom kockára tenni. De az enyémnek olyan 185 körül van elvileg a vége. Még nem próbáltam ki.

Amúgy jól emlékszem hogy a macinak van az a kék Focusa?

2013. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nem, macinak egy új, asszem 2.2 dízel accordja van, ha jól emlékszek :)

talán ilyesmi [link]

de majd megmondja pontosan ő, ha ideér :)

2013. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen ez a 150 lovas van nekem is annyi hogy az enyém az 2013 évjáratú
2013. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
200 km/h volt a plafon amit itt németbe mentem vele de csak egyszer próbáltam ki, amúgy 150 km/h-tól nem megyek többel sehol.Igyekszem betartani a sebesség határokat eddig még sikerült,amúgy sem tartós 200 km/h val vagy afeletti haladásra tervezték ,de ezzel tisztába is vagyok viszont a 150-net azt szereti hosszú távon is.Amúgy a gyári adat szerint csak 215 Km/h ra képes ha jól emlékszem . De nekem bőven elég 150 felet sem nagyon szoktam járkálni az a200 km/h is csak egyszeri alkalom volt kipróbáltam hogy milyen annyival menni.
2013. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, valakivel összekevertelek...


Szép autó, csak nekem kicsit túl nagy. De Németbe járni kell is a kényelmes utazóautó.

Az enyémben ehhez képest nem hűthető a kartámasz, nincs benne memóriás ülés, napfénytető és tolatókamera, csak radar.

Ja meg fél literrel és jó pár lóerővel kisebb a motor.


A fényszóróról jut eszembe, az Accordban is aktív a kanyarkövetés? Tehát konkrétan a fényszóró fordul, nem az a ködlámpás parasztvakítás?

Ha igen, neked is csak akkor fordítja ha mozgásban van az autó, álló helyzetben nem?

2013. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen olyan az enyémben is a fényszóró vagyis kanyar követős.Sokan azt mondják hogy gyenge az a 150 lóerős motor, de szerintem 150 km/h max sebességhez bőven elég gyorsúlási versengést meg nem szoktam játszani szóval teljesen hidegen hagy hogy menyi másodperc alatt van 100-on.Mondjuk az enyém nem ful extrás változat szóval kevesebb kütyü van benne mint amit belinkeltek.

az enyém szerintem csak alap vagy közép felszereltségű ezek vannak benne


8 hangszóró – ABS (blokkolásgátló) – ASR (kipörgésgátló) – automatikusan sötétedő belső tükör – AUX csatlakozó – állítható kormány – bi-xenon fényszóró – bluetooth-os kihangosító – CD-s autórádió – centrálzár – digitális kétzónás klíma – dönthető utasülések – EBD/EBV (elektronikus fékerő-elosztó) – elektromos ablak elöl – elektromos ablak hátul – elektromos tükör – elektromosan behajtható külső tükrök – esőszenzor – ESP (menetstabilizátor) – fedélzeti komputer – fékasszisztens – fényszóró magasságállítás – fényszórómosó – függönylégzsák – fűthető tükör – fűthető ülés – hátsó fejtámlák – indításgátló (immobiliser) – ISOFIX rendszer – kanyarkövető fényszóró – ködlámpa – könnyűfém felni – középső kartámasz – manuális (6 fokozatú) sebességváltó – MP3 lejátszás – multifunkciós kormánykerék – oldallégzsák – pótkerék – riasztó – sebességfüggő szervókormány – színezett üveg – tempomat – tolatóradar – USB csatlakozó – utasoldali légzsák – ülésmagasság állítás – vezetőoldali légzsák – xenon fényszóró.


De nekem bőven elég :D Hűthető kesztyűtartó mint a linkelt acordban is van az minek :D

nekem nem nagy autó amíg magyarországon dolgoztam addig jóformán kisteherautókat és 9 fős kisbuszokat ,az erdőn néha zilt is vezettem szóval ez nekem kis autó azokhoz képest :D

2013. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Csak a működése érdekelne a kanyarkövetős fényszórónak: Álló helyzetben ha egy falra világítasz mondjuk és tekered a kormányt, akkor mit csinál? Akkor is látszik a falon, hogy fordítja a fénycsóvát?

Vagy kell a vezérlőjének egy sebesség jel is, és csak akkor hajlandó fordítani? Tehát álló helyzetben ilyenkor fix fényszóróként működik. Van ilyen megoldás is. Ezért kérdezem.

2013. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Látod ezt soha nem figyeltem meg még bocsi :D ,de úgy a logikus ha elfordítod a kormányt akkor kövesse a fényszóró is elvégre ezért van benne hogy jobban lásson az ember a kanyarokban,szerintem álló helyzetben is ugyan úgy elmozdulnak ha mozgatja az ember a kormányt.Mondjuk maga a lámpa test mozdulatlan csak a xenon izzók mozognak.
2013. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amúgy ha minden igaz a ködlámpás paraszt vakításost már nem rakják az újabb autókba pont a paraszt vakítás miat :)
2013. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!