Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik megbizható dízel motor?

Melyik megbizható dízel motor?

Figyelt kérdés
Szeretnék autót venni, dízelt preferálnám mert elég sokat mennék vele és számítani mennyit fogyaszt. Rengeteg dízel motrot néztem de mindeniknek van valami problémája, nem is beszélve a befecskendezőkről, egy vagyonba kerül az eredei új. Néztem a volkswagentől a PD 1.9 motrokat, ahogy tudom a 2.0 tdi-nek rengeteg baja van (140lovas változat). Esetleg valami kevés fogyasztású benzinessel is lehet jönni, de legyen valami ereje. Lóerő legalább 100, suzuki kizárva.

2013. aug. 11. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
100LE az turbós, a turbó meg kényes jószág. Csak a szívócsótány a megbízható.
2013. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egy mai 1.6-os szívó benzinmotor is tud 115 lóerőt.

Dízelből nekem 1.7-es CDTI Opel (Isuzu) van. Közel jár a 190.000 km-hez de gondom még nem volt vele.

Nekem még a régebbi, 2005-ös van, ez 101 lóerőt tud. De az újabbak már 120-130 lóerőt is tudnak ugyan ekkora lökettérfogattal.

2013. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ja, ez is turbós, közös nyomócsöves dízel.

Az 1.6-os szívó benzines azért benyel 7 litert.

Nekem a dízel vegyesben olyan 5,5-6 litert eszik.

2013. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, hogy kizárt a Suzit, nem is gyárt dízel motorokat :D Szerintem jelen pillanatban a PSA HDi motorok a legjobbak, azt használja ugye a Peugeot és a Citroen, valamint néhány autójában a Ford és a Mazda, a Suzuki (nem igazán szeretik a dízelt, de a Fiat korszak előtt volt a Balenóban, Lianában és SX4-ben is), de több prémium márka, mint a Volvo vagy a Jaguar is tőlük veszi a dízeleket.
2013. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Új autóról van szó?

Ott gyakorlatilag mindegy, mert az összes motor elég jó, meg nem is nagyon van még velül tapasztalat.

Ha pedig régebbi autó, akkor jó a VW 1.9 PD TDI-je (hiába szidják, nagyon jó motor.

De javaslom neked a benzinest inkább, nem mondok konkrét tipust, de valami 1.6-2.0-ás könnyű autót vegyél, szóval olyat, amit könnyedén repit egy ilyen motor, és akkor keveset fog enni, problémád sem lesz vele.

2013. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"013 évjáratból

Én a Toyota D-4D-re szavazok van velőlük 2.0 124 LE , 2.2 150 és 170 Le motorok

Vagy a Honda CRD motorokra Nekem honda Accordom van 2.2 CRD 150LE motorú acordom van eddig még nem volt semmi baja

[link]


[link]

De a régebbi Toyota motorokal sincs gond

Pl az elsó generációs Toyota Avensis D-4D motorjai is egészen jók,megbízhatók.

Itt egy első generációs Toyota Avensis

[link]

de kétségtelen hogy az öreg szívódízelek voltak a legjobbak de azokból talán nincs is 100 Lerő környéki sem.

2013. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
macilaci neked mennyit megy az autód?
2013. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Átlagban havonta 3-6000 km-er között, attól függ egy hónapban hányszor jövök haza magyarországra,és magyorországon is át kell mennem egészen Borsod megyébe.Ez sok szerinted utolsó?De ezt szinte csak pályán teszem meg.
2013. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én "csak" 2500-3000km-t havonta, de csak Magyarországon. Szintén 90%-ban pályán. Szerintem még ez se kevés.
2013. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

hát nem kevés :)

elnézést, rosszul fogalmaztam meg a kérdésem.

Mennyivel mentél a leggyorsabban az autóddal? :)

2013. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!