Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautó váltó sebesség...

Teherautó váltó sebesség kiosztás?

Figyelt kérdés

Manuális váltóra gondolok.

Én személy szerint két fajtát ismerek. Az egyik a sima "H" megoldású, tehát olyan mint a személygépkocsikban, tehát elkezdi az ember pakolgatni balról jobbra.

A másik a fajta a "gyűrűs" tehát elkezdi balról de van olyan hogy felfelé akar váltani és a gyűrű (vagy kapcsoló) felhúzása után jobbról kell elmozdítani balra hogy felfelé váltson az ember


Tehát a főkérdésem az lenne hogy miért ilyen gyűrű(kapcsolós) váltót alkalmaz néhány teherautó-gyártó, és mi az oka?



2013. aug. 7. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert máshogy eltévedne az ember a sok fokozat között.:)
2013. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"felfelé akar váltani és a gyűrű (vagy kapcsoló) felhúzása után jobbról kell elmozdítani balra hogy felfelé váltson az ember"


Nem egészen: felteszi felső fokozatba és elölről kezdi kapcsolgatni a fojozatokat.


http://www.youtube.com/watch?v=Fohj-DOk7k4

2013. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* fojozatokat= fokozatokat
2013. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1# A 403 MAN sima megoldású és ott is sok fokozat van


2# Így igaz ilyenre gondoltam, és jól is írtad le. De akkor máshogy fogalmazok. Ugye a személygépkocsiban meg van szokva hogy minél nagyobb fokozatba tesszük annál jobbra van a váltó kar.

A linked mint példa: itt is ha 4 ből felkapcsol 5dikbe akkor vissza felé (magafelé) húzza a sebváltó kart

Tudom hogy úgymond a következő sor, de az ember nem veszi "természetesnek" mert maga felé húzza a kart és mégis felfelé vált. Elsőre minden sofőrnek aki először ilyenbe ül biztosan furcsállja


De miért alkalmazzák ezt és mi az oka?

2013. aug. 7. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Én laikusként azt mondom hogy másképpen nem férnének el a fokozatok. Ha továbbra is jobbra kellene tolni hogy felváltson 5-6-7-8-ba, akkor már az "anyósülésen" járna a váltókar. :) Szerintem.
2013. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na a hosszú leírásban (link) megtaláltam az okot hogy bonyolultabb megcsinálni a "sima" váltós tgk-t
2013. aug. 7. 23:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem láttál még sebváltó kulisszát!
2013. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
?
2013. aug. 8. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:

A Mercedes Actros váltója:

https://www.youtube.com/watch?v=t02t6yCUSZ0

2014. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!