Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó vagy rendes motor?

Robogó vagy rendes motor?

Figyelt kérdés

50 köbcentiről van szó.

Robogó jó lenne hisz gázkar,fék és ennyi.

De,úgy tudom hogy ha robogóra vizsgázok beírják a jogsiba és utána nem mehetek váltós motorral és ugye akkor azt se tudom majd,hogy hogy kell váltani.Meg az a baj,hogy szeretnék majd én megtanulni váltani de kicsit bonyolultnak tűnik ugye kuplung,váltó meg az,hogy 5 fokozat minek egy 50-es motorba?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__457..


Itt olvastam.Meg az hogy motoron gondolom sokkal könnyebb megtanulni váltani és talán ha most megtanulnék motoron könnyebb lenne autón később.



2013. aug. 5. 23:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hozzátenném,hogy ha robogóra esne a választás akkor Piaggio

Liberty vagy Honda DIO-ban gondolkodnék.

2013. aug. 5. 23:29
 2/13 anonim ***** válasza:

5 fokozat még kevés is! Inkább 6! Minél több a fokozat annál erősebb tud lenni a motor, hiszen többet tudod az optimális fordulattartományban tartani! (Robogón is egy automata váltóféleség van.)


Egyébként 10 perc gyakorlás után el tudsz indulni 30-40 perc után már tűrhetően, egy óra gyakorlás után már reflexszinten indulsz el.:) Nem bonyolult, csak rá kell érezned. Autónál is hasznos, én másodszorra elindultam a kocsival 50-es váltós gép után.


Amúgy én is váltómentesen vizsgáztam, és nem jegyezték be. Nem is nagyon szokták, de ha kéred, hogy te váltós gépet szeretnél vezetni, akkor max aztmondják nincs, de nem írjuk oda... Szerintem.

2013. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is inkább váltóssal próbálkoznék hisz neked is segített autó vezetésben.De én tom hogy robogót adnak a KRESZ-hez és utána olyan motorral mész amilyennel akarsz (50-sel).
2013. aug. 5. 23:36
 4/13 A kérdező kommentje:

Meg ugye van aki szerint:

A robogó azoknak a hülyéknek való akik nem tudnak váltani.

2013. aug. 5. 23:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább váltósat vegyél! A robogó ugyan kényelmesebb, de nem tanít meg arra, hogy vezetés közben egyszerre több dologra is tudj koncentrálni és nem tanulod meg rajta egy motor igazi kezelését. Itt most a fordulatszámokra, a terhelhetőségekre, a nyomatékra, stb... gondolok. Aki ezeket egy motoron már megtanulta, később az autóvezetésben is könnyebben boldogul.
2013. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kössz.De mennyire nehéz váltani,hogy kell?
2013. aug. 6. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem rég kaptam meg a B jogsim amivel a most AM kategória is jár. Motort még nem vezettem, készülök rá, hogy ha lesz lovetta, veszek. Autónál eltudom azt mondani, hogy a váltás nem nehéz. El nem tudnám képzelni, hogy automata váltós kocsit vezessek. Motornál bonyolultabb, mert ott lábbal kell váltani. Viszont motornál bármin vizsgázhatsz, utána bármit vezethetsz. Autónál van olyan korlátozás, hogy ha automata váltóssal vizsgázol utána már nem vezethetsz kuplungosat. Autónál azért jóval lényegesebb szempont, hogy min tanult meg az ember vezetni, mert ha vki automata váltóson tanult, az el nem tudja képzelni, hogy indulásnál 1-es kuplung meg fékezésnél ha már rángat a motor akkor kuplung nah meg a kihúzatás, rossz kocsi betolás, stb. írhatnék itt reggelig erről. Am. én azt halottam, hogy a Simson 3 fokozatos, a robogók zöme meg csak 2.
2013. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Júliusban jött be ez a törvénymódosítás,hogy aki automata váltós motorral vizsgázik csak automatát vezethet!!!! Ha megállít a rendőr váltóson és látja h arra nincs jogsid, nagy eséllyel bevonhatja egy időre.... Most vizsgáztam én is és a vizsgabiztos mondta..
2013. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha robogóra vizsgázok csak robogóval mehetek,de ha pl. később leteszem egy rendszámos váltós motorra akkor mehetek majd váltóssal.
2013. aug. 8. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy,a robogó egy egy jogsi tipus? De kapsz te 200 ccm-esbe is automata váltóst,olyan meg nincs hogy robogóra vizsgázok,mert nem minden robogó ami 50 ccm-es,van képzeld el Enduro is,de sportmotort is kapsz :) Max segédmotorra vizsgázól,de itt is van váltós vagy automata :)

De amúgy majdnem az összes túra motor automata váltós,hogy mért? Mert 200km+ alatt ne érezd azt hogy lerohad a lábad mert annyira elfáratsz váltogatás,és általába egy túra robogó vagy motor 700ccm feletti,bár ez is érdekes mert egy 50-es robogóval is körbe járhatod a világot,sokan tették már,nem attól lesz valaki motoros hogy 70e van akatta.

2014. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!