Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó,4-5 liter alatti fogyasz...

Olcsó,4-5 liter alatti fogyasztású autók?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy autóra ami 4-5 liter alatt fogyaszt, mindennapi használatra, max 4-500.000 FT-ért

2013. aug. 2. 16:11
1 2 3
 21/22 chairesp válasza:

Hali. nem olvastam végig az összes hozzászólást, páron kiakadtam. Hiszitek vagy sem, apuval fogadtunk, (2db Isuzu motoros Opel Combo (c) 60 LE) mert az egyik rendszeresen 5,4-5,8 között evett, (nagyon szarul is ment) a másik jobban ment, (az övé) az kb 5,1 néha 4,9. utánfutóval 300 kilós gépeket cipelve 5,5 max!


Na most én mondtam hogy fogadjunk hogy a szarabb fogyasztásút le tudom vinni 5 alá... Nem hogy 5 alá, hanem 4 lett a fogyasztása!!

1248 km-t tettem meg 49,8 literrel.


TÉNY!! kb negyed gázadással mentem, kanyarokba alig fékeztem, maximum 70-el mentem, és úgy gyorsítottam hogy rendszeresen rámdudáltak. De kihoztam. Ettől függetlenül nem lehet azt mondani arra az autóra hogy 4 litert fogyaszt... Az egy dolog hogy lehet vele menni egy brutális értéket vidéken, de az nem azt jelenti hogy átlagfogyasztásba jó lenne.


Ettől függetlenül tudom ajánlani az isuzu motoros c corsákat, illetve nekem egy isuzu motoros diesel F astrám van az 80 lóerő, nagyon jó nyomatékos, van benne kraft rendesen, 6-ot fogyaszt kereken, viszont én vidéki vagyok és pesten tanulok, ergo Pest belvárosába tolom neki mint a hülyegyerek, illetve hazafele autopályán végig 140, ahol olyan 3300-at pörög. szóval ahhoz képest az 5,9-6,1 es fogyasztással teljesen meg vagyok elégedve.


Egyszer kipróbáltam, kihoztam belőle 5,2 litert, de egy kínszenvedés volt, hogy ne nyomjam neki. utálok úgy menni mint egy buszsofőr...

2016. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Csatlakozva a vitahoz:

egyreszt nehez jol fogyasztast merni: egyreszt nem lehetunk biztosak benne tenyleg annyit ment-e az auto a meres alatt mint amit a szamlalo mutat: fugg ez a gumimerettol, kis mertekben a gumi nyomastol is. Az sem egy biztos dolog, hogy jol mer a benzinkut liter szamlaloja kulonosen kis mennyiseg tankolasanal, bar fizetni aszerint kell.


A fogyasztas a vezetesi stiluson kivul fugg meg tobb mindentol: kereknyomas, gumimeret, bordazat, teli/nyari, idojaras (telen tobbet kell melegednie es futeni kell, nyaron vk klimat hasznal), motor kopottsaga, kenes minosege, futomu bealĺitas, csapagyak stb.


Nekem volt egy kocsim ami a futomu beallitasa utan 0.5-1 l-el kevesebbet evett utana.

2016. szept. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!