Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort szeretnék venni de nem...

Caola kérdése:

Motort szeretnék venni de nem tudom milyet (? )

Figyelt kérdés
15 éves vagyok tavaly megszereztem a robogós jogsimat mert már kiskorom óta imádom a motorokat. Sajnos 1 éve már nem motoroztam, de most nyílt lehetőségem arra, hogy tudjak szerezni motort. Viszont eddig nem nagyon nézegettem robogókat és nem tudom milyet vegyek, nekem egy Simsontól akár egy Benelli-ig akármi belefér az ízlésembe sőt tetszenek is eléggé. Nagyon szeretem a Vespákat, de azok nagyon drágák újonnan, használtan meg jó állapotút és évjáratút se nagyon találok. Ha tudna valaki segíteni, hogy csak maga a stílusban megegyező motort ismerne és leírná azt megköszönném! Ha van olyan motor amit használtál vagy ismersz és tudod, hogy jó akkor megköszönném ha azt is leírnád. Előre is köszönöm!

2013. júl. 25. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp robogó kell?
2013. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 dani900 ***** válasza:
Piaggio liberty, igaz nekem 125-ös van, de hihetetlen mit kibír, de a többi robogóval sincs sok gond, ha karban vannak tartva, főleg az olasz, meg japán márkák a jók.
2013. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha olcsón meg akarod úszni, akkor szóba jöhet esetleg a keleti blokk Vespája, a Schwalbe.
2013. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Simson jó ötlet, ha később akarsz nagymotor jogsit - megtanulod kuplungot kezelni rajta.


Viszont, ha praktikusság is számít (és nem akarsz minden héten motort szerelni) egy jófajta robogóval többre mész (kuplungolást meg majd megtanulod oktatáson, nem nagy cucc).


Az én kedvencem 50ccm-ből a Gilera Runner. De Yamaha Aerox is nagyon jó (ezek talán a leggyorsabbak gyárilag).

Honda-nak is van persze hasonló gépe na meg Piaggionak is.


A kínai csodáktól inkább tartózkodj.


Ja és ugye jól gondolom, hogy teljes védőfelszerelés már megvan és csak a motor hiányzik? Ha nem, addig el se kezd keresgélni.

2013. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mindenképp vegyél simsont megtanulsz rajta motorozni és nem esik szét amikor belemész egy gödörbe nem olyan mint a mai japán meg kínai csodák!
2013. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kínait semmi pénzért sem vennék olcsó a javításuk de itt ki is fulladnak a pozitív tulajdonágaik. Simson nagy szerelmem mondjuk, nézegettem a liberty-t de annyira nem jött be. 350 ebbe belefér jó pár fajta új motor. Gondolkodtam használt robogón is de arra meg azt mondják, hogy akkor adják el az emberek a robogójukat ha már csak a lélek tartja össze. Viszont aki jártasabb ebben az tudna segíteni, hogy egy Simsonnál vagy akár egy akármilyen motornál mit érdemes néznem ha veszek (használtan) .
2013. júl. 26. 16:45
 7/15 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy nem szeretem ezeket az új stílusú robogókat az ilyen nagyon modern nagyon tuti dolgokat régebbi olasz és másmilyen fajták jobban bejönnek a sebesség se fontos annyira menjen :D
2013. júl. 26. 16:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Amire figyelj:Ne legyen olajfolyás,ha nagyon csörög akkor valószínű csapágyas,HIDEGEN nézd meg,egy nyomon fusson a két kerék,ne legyen a blokkból kitörve egy darab sem(simsonon a

két blokkfél illesztésénél nézd meg). Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni valamit.

2013. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
350-ért nem fogsz új Japán/Olasz gyártású robogót venni. Jó állapotú használtat viszont simán.
2013. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
350 alatt benellit neztem igaz az sajnos mar kinai. Hasznaltakat meg naponta nezem de meg nem lattam igazan jot. Nagyon koszi amiket leirtal barmilyen segitseg jol jon elvegre nem vagyok nagy tapasztalt motoros :D
2013. júl. 27. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!