Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 207 es babettát...

Vettem egy 207 es babettát ami kb 7-8éve nem volt beindítva gyertya nem volt benne és be van állva a blokk. Mik lehetnek a hibái?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Habár 7-8 évve lelkéstem, de szólnék hogy nem szabad gyertya nélkül hagyni a motort.


Hibák? Összerozsdáltak a gyűrűk a hengerfallal, utóbbi jó mély rozsdagödrös is lett (tehát biztos hogy fel kell fúrni legalább eggyel nagyobbra), a golyóscsapágyak felületén is kijöhetett a rozsda ha ennyi ideig keverék/olaj nélkül álltak. Szimmeringek is biztosan cserére szorulnak, valszeg a kuplungját és a szíjat sem ártana átnézni.


Szóval ki kell venni a blokkot, szétborítani, kicserélni egy rakás alkatrészt és összerakni - magyarul felújítani.


Mennyiért mennek manapság az ilyen hulladék állapotú Babetták?

2013. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy 5 ezres volt, de vannak hozzá alkatrészeim
2013. júl. 25. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá hengered, dugóval, gyűrűkkel akkor jó vétel volt, ha nem akkor még rákölthetsz úgy 6000-et és akkor már nem annyira...
2013. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elfogadható, bár annyiért már működőképest is lehet venni. :)


A blokkot mindenképpen ki kell kapnod, mert a csapágy és a szimmeringcsere legjobb emlékeim szerint nem megy beépített állapotban.

2013. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csináld azt amit Agent K írt.


(Én anno 7000 huf-ért vettem üzemképeset)


És igen ki kell venni a vázból a blokkot hogy cserélj benne szimeringet, csapágyat


" szíjat sem ártana átnézni."


Az a 210-es babettában van :)

2013. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aha - nem vagyok képben pontosan: én Simsonnal kezdtem, Babettával annyi élményem volt, hogy nagyapáméval 6 évesen nekimentem a kapunak. Betekertem középállványon, aztán amikor elindult a motor leugrott a középtámaszról. :P
2013. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én azon tanultam motorozni
2013. júl. 26. 14:17
 8/8 A kérdező kommentje:
csak az egy lemezvillás volt
2013. júl. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!