Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj az autóm klímájával?...

Mi a baj az autóm klímájával? Részletek lent

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan egy w210-es Mercit. Át lett nézetve több emberrel, kompjúterdiagnosztika, akna, mindenféle vizsgálat és semmi komolyat bajt nem találtak. A parkolóradarja nem működik, plusz a szélvédőn van eg repedés, de amúgy tökéletesen üzemel, előélete ismert. Amikor kipróbáltam, a klíma remekül működött, de azért a biztonság kedvéért cseréltettem benne pollenszűrőt, kitisztíttattam és rá is kellett tölteni egy keveset. A régi pollenszűrő elég mocskos volt, de még így sem volt rossz szaga a klímának. Most mégis minden indulásnál kb. 15-20 másodpercig büdös, áporodott levegő jön a rendszerből akkor is, ha csak a szellőzést indítom el. Ennyi idő alatt nem hiszem hogy megtelepedett volna bent valami. Miután eltelik alig fél persz szinte friss hegyi levegő jön be, és leállítás után sem érezni semmit. Főként rövid távokon használom, talán jobban ki kellene szellőztetnem? Járassam-e még a szellőzést? Baj, ha megállás után azonnal kikapcsolom? Meddig kell járatni még utána a szellőzést? Valós a veszélye hogy legionella vagy ilyesmi megtelepedjen benne, mikor 2-3 hete lett tisztítva? Ez az első klímás autóm, mit csinálok rosszul?
2013. júl. 23. 16:57
1 2
 1/11 dani900 ***** válasza:

A tisztítás csak akkor használ, ha még nincs az elpárologtatón centis gombaréteg, de az is lehet, hogy máshonnan jön a szag. Volt már olyan, hogy ezért kellet kiszedni egy egész műszerfalat, mert már nem lehetett csak úgy habbal fertőtleníteni, ezért csak kint körömkefével tudtuk megoldani.


De, nem hiszem, hogy olyan nagy baj lenne, ez ritka eset, de arra figyelj, hogy a fertőtlenítés ne abból álljon, hogy a szellőzőkön befújják a habot, mert azzal csak adnak a szarnak egy pofont, az elpárologtató általában a műszerfal alatt van, a pollenszűrő mögött, oda kell a hab.

2013. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennek a típusnak a motor előtti hűtőventi mögött van a pollenszűrője. A klímatisztítást szakember végezte, de nem habbal, hanem valami géppel. Csöveket kötött rá, felhúzta az ablakokat és jó sokáig fújt bele valami ablaktisztító féle illatú anyagot, amit az ablakon keresztül kicsit látni is lehetett, ráadásul ezt kétszer is megcsinálta. Ami furcsa, hogy tegnap mikor jöttem hazafelé nem klímáztam csak szellőzőre raktam, és úgy is nagyon hamar elment a szaga. kb. 300 méter után. Ha tele lenne gombával, akkor nem lenne mindig büdös?
2013. júl. 24. 11:14
 3/11 dani900 ***** válasza:
Az elpárologtatón mindig keresztül megy a levegő, ha nem klímázol, akkor is, csak akkor nincs bekapcsolva, tehát nem hűt, ezért érezted akkor is, bár, ha elmúlik, lehet, hogy csak te szoksz hozzá a szaghoz, ami nem annyira erős. De, mondom, nem csak az lehet büdös, de ha mégis, és a fertőtlenítés nem használ, akkor muszáj kiszerelni, és kint megtisztítani.
2013. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dani900 ***** válasza:
most néztem, és nekem is úgy rémlett, hogy a kesztyűtartó mögött van a pollenszűrő. Te nem kevered véletlenül össze a légszűrővel?
2013. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dani900 ***** válasza:
2013. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kicsit utánanéztem a dolgoknak, de nem igazán értem. pollenszűrőt rendeltem, ilyen jó nagy ötszögalakú cucc, azt cserélték ki. Na most akkor ezen kívül még a kesztyűtartó mögött és alul is van 2-2 szűrő? valami ilyesmit találtam
2013. júl. 25. 15:07
 7/11 dani900 ***** válasza:
Nem, csak a kesztyűtartó mögött van, és ha minden igaz 2 darabból áll, a kesztyűtartót kiakasztod lebillen, és mögötte van a szűrő, egy fedelet kell hozzá leszedni, majd az egyiket kihúzod, és mellette van a másik, ha benyúlsz, és elvileg valahol mögöttük van az elpárologtató, ami úgy néz ki, mint a kocsi hűtője, csak kisebb. Itt a szűrő: [link]
2013. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dani900 ***** válasza:
Bocs, pont a légszűrőt küldtem el, de itt megtalálod a pollent is.
2013. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. Youtube-on találtam is videót a műveletről. a szűrőcseréhez az akkut le kell csatlakoztatni? nem szeretném ha megrázna valami vezeték. csak akkor mi az a másik két szűrő? http://www.youtube.com/watch?v=B9pLKLuYuKY
2013. júl. 26. 18:11
 10/11 dani900 ***** válasza:
Nem kell leszedni az akksit.
2013. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!