Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nő vagyok, az olajjal kapcsola...

Nő vagyok, az olajjal kapcsolatban lenne kérdésem!?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves Skoda Fabiánk,amiből elmegy valahol az olaj, mivel után kell tölteni. Mondom a férjemnek, hogy ez nem normális, hogy az autószerelő ezt nem veszi észre. Hosszabb utazásra indultunk, elvittuk a szerelőhöz, mondta minden ok, mehetünk. hegyekben voltunk, jelez az olaj villogó, persze megálltunk, alig volt olaj a motorban. Egy másik családdal voltunk, elmondta a srác, aki jobban ért hozzá mint a férjem, hogy ennek nem szabad megtörténnie, az utántöltés sem normális,mert nem 1-2 dl van szó, hanem egy egész literről. Belenézet és 2 helyet is mutatott, ami friss olajfoltos. Ma a férjem elvitte a szerelőhöz és elmondta mi történt, és hogy szeretnénk ha tenne olajadalékot az olajba, mert az segíti hogy ne csepegjen, erre a szerelő azt mondta, hogy az marhaság, nem szükséges mert eldugaszol valami dugattyút vagy mit, erre már nem emlékszem....Kérdésem az lenne, hogy jó e az adalék, vagy sem, ti teszitek e a kocsiba vagy sem? A férjemnek, azt válaszoltam, hogy álljon már a sarkára és mondja meg a kóklernek, hogy tegyen bele adalékot, mert ha nem, majd visszük máshoz. Erre a férjem azt válaszolta, ez volt az utolsó, hogy elvitte a szerelőhöz az autót, mostantól én intézem. Megőrít! Nah, ez volt a zárójel. Szóval kell adalék, vagy sem??????

Köszönöm!


2013. júl. 17. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Próbálom egyszerűen, "női nyelven" mondani :)


Ha elfogy az olaj ilyen gyorsan (jól értem 2 hét alatt 1 liter?!) annak 2 oka lehet:


1., Valahol folyik

2., Megeszi a motor


Ha 1, akkor meg kell keresni, hogy hol folyik, kicserélni a tömítéseket / illesztéseket / csöveket / szimmeringeket, ami átereszti az olajat. Ez pepecs meló, utálják a szerelők, mert sokáig tart mégsem lehet érte sokat elkérni. De fontos, úgyhogy csináltassátok meg.


Ha 2, az a rosszabbik eset neked, mert az meg sokba fog kerülni. Viszont ha ilyen tempóba eszi az olajat azt látni kéne a kipufogófüstön.

2013. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, aranyos vagy a női nyelvezet hazsnálata miatt. A két lehetőségről tudtunk már, és eszemben nem volt nem megjavítatni, hanem a javítás után tenni bele adalékot, de ez nem jó ötlet...

Nagyon kanyargós, hegyes részen jártunk, szerpentíneken, erre fogta a szerelő az olajhiányt mondván a levegővel távozott a dugattyűnál vagy hol.....nem értek hozzá és a férjem sem, tehát csak a szerelőre hagyatkozhatunk, épp emiatt gondoltam, hogy itt érdeklődöm picit....köszönöm!

2013. júl. 17. 10:43
 13/14 anonim ***** válasza:
A lehetőségeket már leírták előttem, de még egy tanácsot azért adnék: keressetek másik szerelőt!
2013. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nagyon kanyargós, hegyes részen jártunk, szerpentíneken, erre fogta a szerelő az olajhiányt mondván a levegővel távozott a dugattyűnál vagy hol..."


Ez alapján javaslom, hogy ne a mosógépszerelőhöz hordjátok a kocsit szervízelni, hanem valakihez, aki ért a kocsikhoz...

2013. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!