Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem jó a mutató?

Nem jó a mutató?

Figyelt kérdés
üdv.van egy robogóm (aprilia sr 50), és az lenne vele a helyzet, hogy indulás után a hőfokmérő mutató félig felmegy, utána pedig visszaáll negyedre, és lent marad végig.(mármint negyed, vagy alatta).bármilyen nagy dombon megyek vele fel, bármilyen gyorsan, egyszerűen a mutató nem akar annyira mozogni..viszont egy 10km-s út után hozzáértem a hűtőrácshoz(nemtudom mi a neve), és az meleg volt, nem annyira hogy egyből el kaptam a kezem, de elég meleg volt.és megfogtam még a vízcsövet a vízpumpa elött, és az is elég meleg volt.szerintetek mi lehet a probléma?az aksi vadonat új benne.

2013. júl. 16. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem volt annyira meleg, hogy el kelljen kapni a kezedet, akkor nincs gond, a mutató a valós értéket mutatja! Egyszerűen csak nem mentél vele olyan sokat, hogy felforrósodjon, domb ide vagy oda! Egyébként hűtőborda a neve, hűtőrács az autókban van! :)
2013. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"indulás után a hőfokmérő mutató félig felmegy, utána pedig visszaáll negyedre"


Igen, mert hideg motornál zárva a termosztát, hogy gyorsabban felmelegedjen. Amikor látod leesni a mutatót akkor nyit a termosztát és bekeveri a hűtőből a hideg vizet. Aztán már nem is tud jobban felmelegedni.

2013. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

# 1

Most vagy én, vagy te vagy fogalomzavarban: A hűtőborda úgy tudom léghűtésnél játszik. (Én nagy kocka vagyok, gépnél azokra mondjuk azt...) A hűtőrács, esetleg radiátor meg az amin átmegy ugye a víz.


Vagy: ha én tévedek, ami felmerült bennem, akkor viszont a hűtőrács az a díszes cucc a kocsi elején. És a radiátor meg egy harmadik fogalom, amire az emberünk gondolt.:)


Na, de válaszolok is: Nekem is 50-es mocim van, de a domb nem fűt be neki, hanem a sok gyorsulás, magas fordulaton. Mással nem lehet felfűteni, de még ilyenkor is pár mp-ig ott tudom tartani a kezem a vízhűtés csövén. A hengert viszont nem fogdosom szívesen...:D

2013. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, részben igazad van, mert a külső díszes cuccot sokan mondják hűtőrácsnak, pedig valójában az az alatta lévő radiátor, ami valóban hűti a motort! Úgy tudom, hogy a külső díszes az hűtőmaszk.
2013. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!