Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A turbó diesel autók motorját...

A turbó diesel autók motorját le kell járatni? Azt hallottam hogy nem szabad azonnal leállítani a motort alapjáraton kell járatni kb 1 percig mert nem tesz jót a turbónak ha azonnal leállítjuk.

Figyelt kérdés
Igaz?
2013. júl. 9. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így igaz. Ha leállítod az autót akkor megszűnik az olajnyomás és a keringés is. A turbó használat közben felforrósodik, ha rögtön leállítod akkor az olaj szó szerint ráég a tengelyére. Azért kell alapjáraton járatni hogy a turbó úgy tudjon visszahűlni hogy folyamatos kenése legyen.
2013. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, így van ahogy írják.

De ez főleg akkor lényeges, ha nagy tempóban, pl autópályán használtad az autót. Akkor nem tanácsos pl egy pihenőnél megállva azonnal leállítani. Kb 1 percig járjon alapjáraton.

De ha autópálya után városban is mész pár km-t, akkor addigra általában már a turbó is visszahűl annyira, hogy ez nem gond.

2013. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor városban nem kell visszahűteni?
2013. júl. 9. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Városban nem dolgozik annyit a turbó, hogy felmelegedjen annyira. Magyarul nem. De ez nem csak a turbódízelekre vonatkozik! A turbó által feltöltött "benzinmotorokkal" is ugyanígy kell bánni!
2013. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 perc alatt minimálisan hűl csak! Leállítás után ígyis-úgyis pörög még egy ideig a turbó, egyes autóknál hallani is a sípolást.

A régi turbós autókon volt előírás a visszahűtés.

2013. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom... az enyém semmit nem csinál ha leveszem a gyújtást. Teljes csend és nyugalom honol a motortérben. Nem tudom mennyire számít réginek az autóm, 2005-ös.

Városi használat után nem szoktam visszahűteni. Már közel vagyok a 200.000 megtett kilométerhez és ezidáig ez nem okozott semmilyen gondot. HA autópályán ki kell állnom, arra azért figyelek hogy ott járjon még egy kicsit.

2013. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Barnus92 válasza:
Fiat Tipo-nál kell odafigyelni,amúgyis egy hulladék autó(volt már ilyenem 3éve) a másik meg 1es Octavia is kényes a turbóra azt sem árt kicsit járatni leállítás előtt
2013. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!