Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel másabb/nehezebb egy...

Mennyivel másabb/nehezebb egy hátsókerekes BMW 320D E90-t vezetni, mint egy Audi A6 C6-os 2. 0TDi sedant?

Figyelt kérdés
pl télen is..
2013. jún. 29. 15:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

értem ez alatt h kezelhetetlenül kicsúszik-e esetleg a hátsókerék miatt, esetleg elkapar-e ?


mert az audi eléggé betapad, pláne a quattrok.. nem ?

2013. jún. 29. 15:47
 2/14 anonim ***** válasza:

Sima normál téli napon észre se veszed, hogy hátsókerekes.

Havon, jégen, ónos esőben viszont érdekes. Sima hátsókerekes eléggé furán viselkedhet. De ha ez zavar, ott van a xDrive-os E90.

2013. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
milyen az az x-drive ?
2013. jún. 29. 16:18
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]


Pontosan 6 másodpercembe telt.

2013. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

és quattroban meg x-driveban nem létezik olyan h kapcsolható összkerék? tehát ne mindig összkerék legyen mert nyáron tök fölösleg ?:D

csak elzabálja a gázolajat:D

2013. jún. 29. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:
A kapcsolható őszkerék azt jelenti hogy össze zárod a négy kereket.Amik pl a terepjárókban is vannak.Ezekben a quatrokban állandó négy kerék hajtás van de nem tudod össze kapcsolni őket itt elektronika szabályoz.Egyéb ként az amire te gondolsz inkább csak a furgon szerű 4x4-es terepjárókban van mint pl a toyota Hi-Luxban,hogy alapban hátsó kerék hajtásos és ha kel hozzá lehet kapcsolni az elejét,de össze is lehet zárni mind a négy kereket.De ezeknél a qutro hajtásos szem kocsiknál mint az audi A6,Q7 ezekben nincs ilyen funkció.
2013. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
De nyáron miért felesleges valamelyest jobban veszi a kanyarokat ha benne van a quattro,stabilabb az úttartás.Sőt esőben is jó mert nagyobb sebességnél is később csúszik meg az autó, de ha meg is csúszik könnyebb korrigálni a megcsúszást mint a szimpla hátsó vagy elő kerék hajtással.
2013. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
xDrive a BMW összkerékmeghajtási rendszere
2013. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A csúszós útfelületeket leszámítva nem nagy hátrány a hátsókerék hajtás. Aki szereti a vezetés élményét, amit egy ilyen autó adni tud, az nem cserélné el sem quattrora, sem x-drivera, amik egy ilyen erejű autónál valóban csak hóban jelentenek előnyt. A fejlett menetstabilizálónak hála szerintem már télen sem okozhat gondot egy tapasztalatlan sofőrnek az RWD, viszont elindulni nehezebb vele, mert fele akkora felületen tudja leadni az erőt. Emiatt különösen fontos, hogy minőségi, jó állapotú gumikkal járj. Fékezéskor nincs nagy különbség. Kanyarban a hátsókerekes autó gázadásra túlkormányzottá válhat, amit ha tudsz kezelni, akkor nagyon élvezetes. Ezt ne úgy képzeld el, hogy bepördülsz az árokba, hanem havon ha túl nagy gázt adsz, az autó fara megindul, amit ellenkormányzással kell korrigálni. Szerintem a legjobb szórakozás, de van, akit megijeszt. Az E90-ben szerintem van olyan ESP, hogy ezt megoldja. Én már 4 éve RWD autóval járok, nem cserélném le semmilyen hajtásra. Egyik télen sem volt gondom, sőt gyakran szándékosan kimegyek játszani a hóba. Jó minőségű gumikkal járok, a legtöbb autónál gyorsabban és magabiztosabban tudok haladni téli körülmények közt.
2013. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a BMW hátsókerekes, akkor télen nehéz vezetni (már akinek, van akinek ez okoz örömet, például nekem), az Audi meg pont az ellentettje: szereti tolni az orrát, bár ezzel a 2000-res motorral még nem olyan orrnehéz. Azonban ha quattrós az Audi, akkor aztán királynak érzi magát az ember benne, mikor nagy hó van és csúsznak az utak, mindenki szenved 30-40-nel, és az ember jön egy ilyen quattro Audival, és 100-al elhúz mellettük, ez nagyon jó érzés, tapasztaltam már. Az Xdrive sem rossz, teszi a dolgát szépen, ezzel sincs mit félni télen, hogy kicsúszik, de a quattro azért nagyobb élményt, és biztonságot is nyújt szerintem (nem akarok ebből vitát, ez csak a személyes véleményem).
2013. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!