Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e mind a 4 nyári...

Érdemes-e mind a 4 nyári gumit télire cserélni, vagy elég ha a meghajtott oldalon cserélem télire a két kereket? Egyáltalán ez így szabályos?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Érdemesnek érdemes, szabályosnak nem mondható szerintem.

De pénztárcafüggő.

Mi már régóta csak a meghajtott kerekeken cseréljük. (elsősorban a lóvé miatt)

De ha mind a 4 en kicseréled az mondható a legbiztonságosabbnak.

2009. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, mert különböző lesz a tapadás. Állítólag többet árt, mint használ.
2009. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mind a négyet cseréld le.
2009. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ígyis úgyis ugyanannyit fizetsz.

Ha csak kettőt veszel akkor a fentmaradó nyárik gyorsabban kopnak így előbb kell cserélned őket.

Ergo akkor jársz a legjobban, ha megveszed mind a 4 téligummát. plusz ha télen összetöröd akkor ne nagyon számíts arra h fizetni fog a biztosító!!

2009. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Vegyél használt abroncsot v jó árban újat!

Ha szükséged van egy jó szervízre v garnitúrára,akkor szívesen írok priviben elérhetőséget gumiszervízre :)

2009. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindet kell cserélni!
2009. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha hátul télit hagysz elől meg nyárit, az autó hajlamos lehet egyenesen menni a kanyarban. Ha elől van téli és hátul nyári a hátulja kicsúszhat és keresztbe állsz. Ezek a dolgok főleg fékezéskor jelentkeznek, egyáltalán nem ajánlja senki.
2009. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az az igazság,hogy most fogok kapni nagyon jó árban négy téli gumit felnivel 2-hónapot voltak használva tavaj télen.

De egyik gumi picit sérült oldalt állítólag nem vészes és a tulaj így használta. Viszont én nem hinném,hogy merném így használni,ezért érdekelt,hogy csak kettőt cserélhetek-e.

Viszont 1 szem gumit nagyon kevés helyen adnak el,még ha találok is ugyanolyan márkát és mintázatút.

De a vételt muszáj megejtenem mert annyiért adja a 4 gumit az illető felnistől,amennyiért még 4 üres felnit se tudnék venni. :)

2009. okt. 5. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt írja a Gumidoktor: [link]
2009. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem egyiket se cseréld le. Én sose szoktam, pedig jópár autóm volt már. Nálunk már eltűntek a telek, ha pedig a fővárosban laksz, csak nagyritkán találkozhatsz hóval, azt is órákon belül eltakarítják, felsózzák. ez a 7 fok alatt pedig csak a gumigyártók kampánya.
2009. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!