Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri üresben gurulni?

Megéri üresben gurulni?

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy 500 m es egyenes és a végén el kell kanyarodni. Amikor indulunk jól felgyorsulunk ésüresben elgurulunk a kanyarig (kb 200 m ig nyomtuk a gázt és 60-ig gyorsulunk fel) Vagy 400 m igfolyamatosan gázadással tartjuk asebességet 60km/h-t és motorfékkel lassítunk a végén. Egy bizonyos sebességen tartani a kocsit 400m en keresztül nem fogyaszt vele többet a kocsi hogy mindig nyomni kell a gázt? Apám mindig felgyorsít és csak gurul akereszteződésig pl főúton.
2013. máj. 16. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mi dombos vidéken lakunk és itt soszor lehet gurítani az autót,

ennek eredménye,hogy 4,1 az átlagfogyija az 5 ajtós közepes méretű dízelünknek,

megéri gurítani,sok üzanyag megmarad,

2013. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem raknám ki üresbe ekkora távon, bármikor előfordulhat, hogy valami váratlan helyzet miatt rá kell taposni a gázra.
2013. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Persze, ezt tanítják, amúgy soha az életben nem lesz olyan, hogy hirtelen rá kell lépni a gázra... Mit lehetne úgy elkerülni. Esetleg egy 300 pacis autóval lehet akkorát gyorsulni 60-ról, hogy kikerülj valamit, stb... Amúgy meg esélytelen. A gurítással sok üzemanyagot spórolhatsz.
2013. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
És ezért van az, hogy egy-egy hosszú egyenes végén a spórolós marha 32-vel gurul és tartja fel a forgalmat (vagy országúton 62-vel), mert ő meg akar spórolni 3 mikrogramm benzint 2,7 fillér értékben, a többiek meg le vannak sz@rva.
2013. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Az én párom (aki nem spórol, csak hypermiler) nem 62-vel, hanem 50-nel megy országúton, kb. állandóan. Viszont nem tart fel senkit, mert alig van forgalom és amúgy is simán meg lehet előzni. A forgalmas 81-esen 90-nel megy.

Gurulni megéri, igen (bár ha valakit idegesít, annak speciel nem :) szerintem poénos, amíg nem megyünk túl lassan, a páromnak viszont már nincs olyan, hogy túl lassú). Mások figyelembe vétele egy másik kérdés, normális ember nem tart fel másokat, de száguldozva is lehetünk idegrombolók...


Fogyasztásilag az üresben gurulás, motorleállítással a legjobb, de annak megvannak a feltételei, ha nem akarjuk csökkenteni a biztonságot :)

Én motorozom, én nem üresben gurulok, de az is jobb, mint gázzal menni és elfékezni a végén a lendületet. Szolid hegyekben mindig megjavul a fogyasztás, a kigurulható dombocskák miatt. Főleg ugye lakott területen, hisz a motor elég gyorsan lassul, meredekebb lejtő kell ahhoz, hogy ne sokat lassuljon. Viszont pl. a bakonyi falvakban rengeteget lehet gurulni úgy, hogy nem megyünk megengedett sebesség alá...

2013. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!