Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki össze tudná nekem...

Valaki össze tudná nekem szedni a segédmotoros kerékpárral való közlekedés szabályait?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem motorozni és nem vagyok tisztába a dolgokkal és sehol sem találom egyértelműen leírva.(sebesség, közlekedés módja, feltétele, milyen papírok szükségesek stb.)

Azt tudom hogy utast nem lehet szállítani és bukósisak kell.



2013. máj. 9. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor jogosítványt szereztél rá, nem tanultad?

Egyébként nem bonyolult: az 1./1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet, avagy a KRESZ szabályozza. Legfeljebb 40 km/h-val haladhatsz, a tompított fényszóródnak mindig világítania kell, a motorozáshoz pedig érvényes vezetői engedély, illetve kötelező felelősségbiztosítás szükséges. A vezetői engedélyt, illetve a KGFB befizetéséti igazoló csekkszelvényt vagy egyebet magadnál kell tartanod. Gyorsforgalmi útra (autópálya, autóút) nem hajthatsz fel, de főúton nyugodtan közlekedhetsz, feltéve, hogy nincs "Segédmotoros kerékpárral behajtani tilosss!" tábla. Más érdekesség nincs, ezzel is a menetirány szerinti jobb oldalon kell haladni, mint minden mással.

2013. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt van minden, ami neked kell: [link]
2013. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Azt tudom hogy utast nem lehet szállítani és bukósisak kell."


No meg egy KRESZ vizsga is előírás, amihez a 2. linkjén lévő irományt is meg kell tanulni!

2013. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogsim van, csak az nem ma volt és kismotorral soha nem mentem még, csak nagymotorral az meg eléggé külömbözik, de robogóval egyszerűbb lejárni munkába
2013. máj. 9. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!