Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket lenne érdemesebb...

Melyiket lenne érdemesebb venni, egy Vespa kategóriás vagy pedig egy Honda dio kategóriás robogót?

Figyelt kérdés

Robogó vásárlás előtt állok és az a dilemmám van, hogy mi szól az egyik kategória mellett, mi a másik mellett ? Végsebességben, fogyasztásilag, biztonságilag...?

Szóval, ha csak edzésre, suliba járáshoz használnám akkor érdemes-e egy nagyobb robit vennem ? Főleg városi használatra, gondolom az autósok is máshogy figyelnek, ha vki egy nagyobb robival közlekedik.



2013. máj. 1. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondom robogó 125östől kezdődik, amivel előzni tudsz ha úgyvan, nem kell cingatni a motort sem ha valaki tolakszik a hátad mögött, egy 125öst ha veszel gyakorlatilag jobb üzletet csináltál, mintha 50essel szaladgálsz

Edzés meg suliba járáshoz is kevés az 50es hisz nem földúton meg kis utcában mennél mindig, hanem forgalomban ahol valóban lenéznek a kismotorról

Ha mégis kicsit vennél, akkor Aerox, Malaguti, Piaggio Nrg, ezek sportrobogók amik jól mennek és képesek 125ös módjára menni

Vespa az státusszimbólum, amit nem szabad hajtani :) inkább gurulni vele kis olasz utcákban ahol nyugodtak az emberek, ide Magyarba nem jó forgalomba


Én átmenetileg közlekedtem 50es Peugeot speedfight-al, hát komolyan mondom égett a fejem meg izzadt a kezem hogy mikor nyomják a kocsi orrát a nyakamra, ideggörcs volt forgalomban utazni vele


Később meglett az Aprilia Leonardo 125ccm-es, és rögtön máshogy álltak hozzám, hisz tudtam tartani az autók tempóját, és még bátran is előztem mindenkit ha kellett

20/F

2013. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy a robogózás 50-essel az igazi. ;)


A kérdezőnek: őszintén szólva most nemigazán értem, hogy mit is akarsz kérdezni. A Vespa és a Dio kb pont egy kategória. Mindkettő kis termetű embereknek való.


Ami más (méretben csak!), az az, amit az első hozzászóló említett: Aprilia sr50, Malaguti f12, Gilera Runner. Ezek nagytestű robogók.


Őszintén szólva szerintem mindegy, hogy mekkora méretre egy robogó (jó, persze alattam, és a 120kilóm alatt érdekesen nézne ki egy Vespa :). Az az autós, aki észre akar venni, mindegyiken észrevesz. Aki meg állat módjára közlekedik, letol egy 250-est is, "mert hát mit keres az ott".

Menni meg megy egy Dio is úgy alapból, mint a társai. Bármelyik hozza kényelmesen a 60-as utazót, és városba nem is kell több.

2013. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat :)
2013. máj. 1. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:
JAPÁNT. !!!!!!!!!!!
2013. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!