Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három hónapja volt olaj csere...

Kova 55 kérdése:

Három hónapja volt olaj csere a honda civic 1.6 os 2001-es 16szelepes kocsimnál, és azóta egyszer után töltötem pár dl-t és most pedig azt mutatja a nívó hogy nincs benne olaj, miért? Nem folyik sehol.

Figyelt kérdés
Castrol edge 5w 40est raktam bele, inkább legyen 15w 40es?

2013. máj. 1. 13:28
 1/10 A kérdező kommentje:
[link] esetleg ezt?
2013. máj. 1. 13:38
 2/10 eNerdzsy ***** válasza:
77%

Találgatni nem érdemes!

Meg kell keresni a használati utasítást, akár neten, és abban le van írva konkrétan, hogy mit és, hogyan?

2013. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 5W,10W vagy 15W csak hidegen "számít", melegen mindegyik W40-es, így igazából mindegy szerintem. Ha nem kopott a motor, akkor én inkább az 5W40-re szavazok, esetleg a 10W40-re.


Az olaj kétféleképpen tűnhet el az autóból

a: kifolyik valahol

b: megeszi az autó> elég


Azt írod nem folyik sehol, gondolom akkor alánéztél rendesen. Akkor nem marad más, az autó megeszi. Nincs enyhén kékes, büdös füstje az autónak?

2013. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem vettem észre,de nincs benne katalizátor, nincs hozzá köze? Azóta mentem a kocsival kb 1500km-ert de sztem akkor se szabadna ien kevésneklennie.....hmmm Nincs neki könyve..
2013. máj. 1. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nos ugyan én annyira nem értek hozzá, de raknék egy kartonpapírt az autó alá és melegre járatnám a motort, melegen meg kicsit túráztatnám 3-4 ezer környékén. Ha száraz a papír, akkor irány a szerelő :[ ha meg nem, akkor megnézed hol folyik el
2013. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindig ugyanott állok és semmi olajfolt sehol....elég nehéz tisztességes és ügyes szerelőt találni errefelé az a baj,lehúznak rendessen....a végén már aztmondják,hogy a biciklimen rossz a duda és azért kell eztis meg eztis kicserélni....
2013. máj. 1. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Veszprémben ismerek nagyon korrekt szerelőt bandát :)
2013. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nincs semmi gáz... kopott a motor, eszi az olajat. ha sűrűt (pl20W50)teszel bele, azzal csak magad kábítod, és rosszabb lesz a kenés.


amíg bírod pénzzel addig töltögess utána az 5W4 ből, aztán motor kivesz, generál, beszerel, örül.újra nem fog fogyni az olaj.

2013. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egy autógyár sem írta le még, hogy az új autója évekig nem fogyaszt olajat.a gyár által javasoltból is előfordulhat, hogy ezer km-en megeszik egy lityit. azt mondják, ez ilyen.
2013. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A generálás mennyibe kerül? Mit értesz az alatt?
2013. máj. 2. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!