Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drága 1 turbó...

Miért ilyen drága 1 turbó feltöltő? Többi lent!

Figyelt kérdés

hát nem tudom, akarnék venni 1 turbót benzines autóra, de horror ára van, azt tudom hogy ha turbósítok akkor sok mindent cserélni kell utána hogy bírja a terhelést, de azt nem vágom maga a turbó miért több száz ezer?


végülis ha belegondolok csak 1 öntött vas, 1 propellerrel.....


2013. máj. 7. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én isuzu diesel opelomba 40-ért lehet kapni bontottan beépítési garanciával.
2013. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én 2.0 16V GSi-be akarok csak nagyon drága...:S
2013. máj. 7. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a benzinesbe valamelyest eltérően nézhet ki a turbó mint a dieselbe, de nem vagyok benne szakértő. Ha ez igaz akkor a régebbi benzinesekhez nem is találni akármelyik bontóban turbót.
2013. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Benzin. persze.
2013. máj. 7. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én Isuzu diesel (CDTI) Opelomba egy nagynyomású szivattyú 600.000 Ft fölött van.

A turbóval szerencsére még nem volt gondom, de gondolom az is bőven hat számjegyű összeg.

De egy darab fényszóró is 200.000 Ft körül van. Egy fűtés fokozatokat állító ellenállás 70.000-80.000 Ft. Egy kulcs 25.000-38.000 Ft.

Ezekbe mi kerül ennyibe?


A bontott alkatrészeket én nem igazán preferálom, mert általában csak pár nap, egy hét garanciát adnak rá. Hacsak nincs ilyen horribilis ára és a felújítás, javítás sehogy sem megoldható.

2013. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért annak a propellernek nagy hőterhelés mellett kell több mint százezerszer körbefordulni percenként. Komoly illetsztések, és nagyon pontos kiegyensúlyozás szükséges. Gondolom a propeller anyaga sem túl egyszerű. Persze az is közrejátszik, hogy annyira nem tömegtermék, ezért drágább. Reméljük, hogy a turbómotorok gyors terjedésével majd az ár is csökken.
2013. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!