Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gallytörő? (Kérdésed túl...

Gallytörő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Tudom, elcsépelt kérdés, de nekem még mindig nem tiszta pár dolog.

Vegyünk egy autót, legyen történetesen egy Mercedes Vito. Gyárilag nincs rajta gallytörő, de én szeretnék rá. Szeretnék ilyen króm cső fellépőket is, bár gondolom ezt nem tiltja semmilyen szabály (?)

Olvastam már, hogy a városi terepjárókon lévő gallytörő rács igazából csak dísz, gyenge anyagból van. Én is csak a dísz funkciója miatt szeretném. Ilyenre van lehetőség?



2013. máj. 3. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak 4x4-es autón lehet és csak EU-s műbizonylatos, vagy gyári. Mármint a gallytörő. A fellépőket nem tudom, de valószínűleg arra is műbizonylat kell, mint szinte mindenre ami nem gyári.
2013. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekünk nem engedtek rá tenni.Mondván a gyalogos védelem miatt....
2013. máj. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Csak 4x4-es autón lehet..."

Nem igaz. Sem a KRESZ, sem a járművek műszaki apróságaival foglalkozó 6./1990. KöHÉM-rendelet nem különbözteti meg az összkerekes és nem összkerekes járműveket ilyen szempontból. Az viszont igaz, hogy csak műbizonylatos darabot szabad felszerelni, amelyet bevizsgáltak. Ez garantálja, hogy a gallytörő megfelel az európai gyalogosvédelmi és egyéb szabályoknak.

2013. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az autóhoz gyárilag létezett gallytörőrácsot akkor rárakhatod, ha nem akkor nem rakhatsz rá.
2013. máj. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A régebbi Vitokon látni gallytörőt. Gondolom, ha boltban veszed meg a gallytörőt, amit direkt ahhoz a típushoz gyártanak, akkor ahhoz jár a műbizonylat.
2013. máj. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!