Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet ez? (Kérdésed túl...

Mi lehet ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Aprilia SR 50,2001, fekvő minarelli vízhűtés, nemrég vásároltam.

A vízhőfok jelző elég gyakran változtatja a jelzését. Elindulás után gyakran felmegy a piros közelébe, majd csak ugy magától visszamegy zöld mezőbe, majd ott változtatja értékét a zöld mezőben, le-fel-le-fel. Van olyan, hogy már szinte a pirosban van, megállok a pirosnál, direk huzom a gázt amennyire lehet egyhelyben, és visszamegy a zöld aljára, majdnem a hidegbe..Ezért gondoltam, hogy csak simán a vízhőfok mérő gomba a hibás. Viszont: Feltöltöttem teljesen a víztartályt, mentem vele kb 15 km-t, és kellett bele egy deci. Csöpögni, szivárogni viszont nem szivárog sehol, legalábbis nem látható helyen, az biztos. A motor tökéletesen működik, egyforma ereje van akármit is mutat a vízhőfokjelző.

Szerintetek?

Előre is köszönöm!


2012. nov. 11. 15:23
 1/2 rozsomak09 válasza:
Szerény véleményem szerint ha kívűl nem látszik hogy elfolyt volna belőle a víz akkor hengerfejes a motorod. De valószínűbbnek tartom, hogy csak arról lehet szó hogy ki légtelenedett és ezért ment lentebb a szín. Valószínű vagy a műszerbe valami ellenállás pusztult el vagy kel egy másik gomba esetleg pucold meg.
2012. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Már kiderítettem hogyha jár a motor akkor csöpög, szóval vszínű sima vízpumpa felujítás. Igaz, a mérővel még mindig nemtudom hogy mi a helyzet, de kezdem úgy érezni hogy jó, csak vmelyik tömítés hibájából csinálja ezt. (régebben is volt már minarellim más motorba az is melegedett amikor elkezdett csöpögni)

2012. nov. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!