Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekem most egy Aprila rs 50...

Nekem most egy Aprila rs 50 segédmocim van hogyan tudnék átnyergelni quad-ra? Milyen jogsi kell hozzá? Nekem B kategóriás van az nem jó hozzá? És mindenfajta Quad-ra lehet rendszámot tetetni és ez milyen árban van?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
B kategosod van. azzal 50 ccmeset vezethetsz. a nagyobbakhoz motoros kell.
2009. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Asszem most vezették be,hogy,ha quadot akarsz vezetni,pl egy 600ccm-t akkor,annak megfelelő A-s jogsi kell hozzá.

16f

2009. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nincs méret korlátozás!

Vezetéséhez a külön jogszabályban meghatározottól eltérő vezetői engedély kategória előírására, így különösen az L6e vagy L7e járműkategóriába tartozó:

ba) nyitott kivitelű, áttételes kormánymű nélküli, a motorkerékpárok esetében szokásos kezelőszervekkel kialakított kivitel („quad”) esetében a legalább „A1” vagy „B” kategóriára érvényes,

bb) zárt utasterű, több személy szállítására kialakított, kormánykerékkel és a gépkocsikban szokásos kezelőszervekkel felszerelt kivitel („mopedautó”) esetében a „B” kategóriában érvényesített

vezetői engedély előírására.


[link]

2010. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!