Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókerék csere, leírnátok...

Autókerék csere, leírnátok hogy kell?

Figyelt kérdés

Használt nyári gumikat vettem, nem szimmetrikus a mintázata.

Nincs megjelölve rajta, hogy melyik oldalon voltak használva, ezt utólagosan meg lehet tudni még?



2013. ápr. 26. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Felnin van?
2013. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. ápr. 26. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is válogasd szét kopás szerint őket.

A két legkopottabb valószínűleg elől szaladt, hiszen ott jobban kopik, a jobbak hátul.

Keress rajta futásirány jelzést, és majd aszerint kell felrakni.

Ha erősen fekete ronda por (ami nehezen mosható le) van a belsejében az elől futhatott, mert az a fekete por a tárcsafékről származik, a dobfékes hátsó felnik belseje ehhez képest tiszta.

Ilyesmiket keress...

2013. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs rajta sajnos forgásirány.


Az a furcsa, hogy kerestem ilyen problémát a neten, hátha már valaki ezt kitárgyalta, de nem találtam.

Azt se tudom elképzelni, hogy minden használt gumin rajta van hogy melyik oldalon volt használva.


Akkor a gumist se érdekli mikor felszereli? Úgy tudom ha ellentétes irányba forog, mint az eddigi használatnál akkor tönkremegy.

2013. ápr. 26. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:

A gumis egy pillanat alatt megmondja merre forgott a gumi!

Te is megnézheted, csak simogasd végig a tenyereddel a futófelületet: az egyik irányban simább, a másik irányban kicsit akadni fog. Amerről akad, az a forgásiránya amelyik irányba kopott.

2013. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
gumisok lazán megmondják.
2013. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes válaszokat kaptál, nincs mit hozzáfűzni. Vagy otthon szenvedsz, vagy elviszed gumishoz, az talán puszira is megmondja mi az ábra.
2013. ápr. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Lenne még egy kérdésem, az új gumik és a felni egy zollal nagyobbak mint a másik garnitúra. A csavarok furatai között lévő lyuk nagyobb mint másik garnitúra felnin. Ha felrakom a helyére, marad kb. egy mm hézag a felnin lévő lyuk és a kerék agy között. Ez baj?

Az is rögzít vagy csak a csavarok?

2013. ápr. 27. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Az csak megvezeti, de nem árt ha pontos. A gumis megmondja szakszerűen. Egyébként a kúpos csavarok tartják a felnit.
2013. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Középen is fel kell feküdnie a tehermentesítőre. Ezek kaphatók gyűrűk, ami kitölti a hézagot. Tehermentesítő gyűrűként keresd.
2013. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!