Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha házilag cserélem ki a téli...

Ha házilag cserélem ki a téli kerekeket nyárira, abból lehet baj?

Figyelt kérdés

Tehát nem centíroznám, meg nem tudom kiegyensúlyozni, de ez baj? Észrevehetően másképp viselkedne, netán életveszélyes lenne? Csak mert ki tudnám cserélni, de akinek említettem, be van parázva, hogy nem lesz kicentírozva... ez komolyan annyira fontos? régen nem is voltak ilyeen csodagépek a szervizekben... Tudom, hogy melyik honnan volt levéve, szóval a tavalyi helyére kerülne vissza.


Vélemény?



2013. ápr. 24. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 3 éve magam cserélem. Bár nekem konkrétan felniből is 8 db van, úgyhogy csak kereket cserélek :p
2013. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mindig is centírozták a kerekeket, nem csak a mostani "csodagépekkel"


az, hogy ugyanarra a felnire kerül vissza nem garancia semmire, ugyanis nem ugyanabba a pozícióba kerül (ezt lehetetlen eltalálni) ... üt a gumi, üt a felni ... szóval ne kísérletezz vele


először is rázna a kocsi mint állat, másodszor adott helyeken szépen kopna a gumid ... hogy' is juthat ilyen eszedbe

2013. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Felnin van a másik gumi? Azért centrírozni jó lenne (ez 30 éve is rutin volt), de nem életveszélyes, ha nincs.
2013. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Életveszélyes semmiképpen nem lesz. Ha az út szélén teszi fel valaki a pótkereket, azt ki centrírozza? Azért én nyugodtabb vagyok, ha évente egyszer gumis is látja, de nyugodtan meg lehet csinálni házilag. Ha nagyon nem jó, úgyis lehet érezni, mert nagyon ráz. De szerintem azért a egy - két ezer forintért kár koszolni magát az embernek.
2013. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én úgy értettem, hogy nincs felnin ... ha felnin van fel kell rakni, aztán kiderül mennyire ráz, érezni fogod (bár inkább csak a kormányon az elsőket)
2013. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha szarul rakja fel az illető,abból lehet baj. Érdekes, mi sose vittük szervizbe meg műhelybe kerékcserénél, és 1 darab defektünk nem volt még...

Azonkívül ha műhelybe viteted,számíts rá hogy levesznek mint nagyi a befőttet...

2013. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék rá, ha nincs felnin, hogyan cserélné ki :D Számomra egyértelmű, hogy csak kerékcseréről van szó. Nyugodtan cseréljétek le, ha nem jelöltétek meg őket, forgásirányra figyeljetek, illetve ha különböző márkájú gumik esetleg, egy tengelyre azonos abroncsok kerüljenek! Csavarokat nem árt rézpasztával kicsit megkenni, és nyomaték kulcsot használni, 110-120Nm erővel meghúzni, nem kell megtépni és átlósan húzzátok meg a csavarokat. Alufelninél nem árt ellenőrizni, a tehermentesítő gyűrűket, hogy meg vannak-e. Nekem anno az előző tulaj rajta hagyta a kerékagyon és a dilettáns gumis erre rakta rá az acélfelnit. Sajnos van ilyen is :D
2013. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

külön felnin van a téli-nyári nálunk, a nyári az a gyári, ami a kocsin volt amikor vettük(újonnan), azt a gyárban kicentírozták, az van cserélgetve 4 éve, ez lesz az utolsó nyara mert már 4mm-es a bordamélység, itthon cserélgetjük, semmi centírozás, semmi nyomatékkulcs, csak érzésre, a kerekeket cserélgetjük(oldalt is) a jobbak kerülnek előre. Forgásirány nincs jelezve rajt, szóval tök mindegy hogy áll.

Nem ráz, nem húz az autó, semmi baja pedig 4 éve cserélgetjük a gumikat, gumis nem látta az autót(autószerelő is csak műszakikor), szóval nem értem hova ez a nagy aggodalom.

Egyébként lehet cserélni gumit úgy is hogy leszeded a felniről, és felteszed rá, de nem ajánlatos, de meg lehet csinálni szakértelem és gép nélkül is.

2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy attól, hogy nincs jelölve a forgásirány, nagyon nem mindegy, hogy hogy áll. A gumi szerkezete beáll az egyik forgásirányra. Ha utána megfordítod, ellenkező irányban terhelődik a gumi, ami károsítja a gumit, ami így tönkre is mehet. Ez azt jelenti, hogy a guminak ugyanarra az oldalra kell visszakerülni, mint ahonnan levetted. Az első-hátsó persze felcserélhető, mert a forgásirány attól marad.
2013. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
felnin van a másik garnitúra
2013. ápr. 24. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!