Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri azért venni egy 50ccm-e...

Megéri azért venni egy 50ccm-es motort/robogót, hogy nyáron azzal járva, spóroljak a benzinköltségen, illetve ne kelljen a kocsiban üldögélnem a melegben?

Figyelt kérdés

Már jó ideje gondolkodom rajta, hogy kéne a kocsi mellé egy motor, amit nyáron tudnék használni, így nem kéne a 40-50 fokos kocsiban üldögélnem a városban.


Mivel csak B-s jogsim van, ezért kizárólag 50-esek jöhetnek szóba. Ami hátrány ennél, hogy 110kg vagyok. Ilyen tömeggel mennyit ennének alattam ezek a motorok/robogók? Megéri egyáltalán ebben gondolkodnom?


Tudnátok pár típust ajánlani, ami jó lehet alám? Mint említettem, 110kg vagyok, és mellé 180cm, nem szeretnék rajta túl hülyén kinézni. 150 ezrem lenne rá. Robogó és váltós ajánlás is jöhet.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. ápr. 25. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Városba szaladgálni tökéletes egy kis robogó! Valami márkásabb gépezet. Spórolni lehet rajta, mert fele-harmada annyit eszik városba, mint egy kocsi.

Viszont, hogy 2 vagy 4 ütemű legyen azt neked kell eldönteni, mert 4 ütemű nem olyan erős, ellenben nyomatékosabb, kevesebbet eszik és szinte csak tankolni kell. Szóval, ha nem akarsz nagyon a sebességre törni, akkor valami kis 4 ütemű gép megfelel városi használatra az autó helyett!

2013. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
aprilia sr50 jó kis motor, és nagyobb testű is...
2013. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én magam 180 cm és 104 kg vagyok. Egy Gilera Stalkerem van, első tulajtól vettem, 160E Ft-ért. Elégedett vagyok vele, szerintem nem nézek ki rajta sem nevetségesen, sen megbotránkoztatóan. :)

Semmi tuning nincs rajta, egyszerűen csak jól van beállítva a gép, így 72 km/h-val megy, GPS szerint. Az órája ilyenkor 79-et mutat.

Fogyasztása nekem 3,5-4 liter, de hozzáteszem, csak városon belül használom, rövid szakaszokra.

Nem nagyon van gyerekhibája sem, a motorjával biztos nem lesz semmi, ha normálisan használják és tartják karban.

Nekem eddig csak az időszakos karbantartásokat kellett elvégeznem rajta.


Ha hosszabb távra gondolkozol, és mondjuk munkába járásra kéne, lehet el kellene gondolkoznod egy B125 tanfolyamon, és nézni valami nagyobb testű 4T rendszámos robogót. Azok elmennek 3 liter/100km alatt. Viszont egy árkategóriával drágábbak is. De akár 1-2 év alatt megtérülhet az ára.

2013. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A megtérülést hozzávetőleg ki lehet számolni a fogyasztáskülönbségből és az évi futásból, ezeket az adatokat nem ismerjük. Ilyen olcsó robogónál/motornál, ha nincs vele baj, megérheti, feltéve, ha nem napi pár km-re van használva, vagy még az utóbbi esetben is, ha az autó sokat fogyaszt.

Hely- és emberfüggő, hogy egyáltalán elég-e egy 50-es, nagyon forgalmas nagyvárosi utcákon és hegyesebb környezetben nem biztos, bár erről szoktak vitázni.

Persze egy motor jó móka, bár a kicsik, gondolom, kevésbé, de legalább nem törpül el a benzinköltség a km költség többi eleméhez képest :)

2013. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd hogy jobb idő van a motoron a nagy melegben!

Nyáron szoktam rövidnadrág+poló (marhanagy biztonsági felszerelés) is robogózni és bizony még akkor is melegem van ha pedig felöltözől akkor ott vagy mint, ha autóban űlnél, a sisakról ne is beszéljünk amibe berohad a fejed.


Fogyasztás: 50-60kmh között használom a robogót és én is olyan pehelysulyú vagyok mint te és így kb 3,5 Liter körűl megáll a fogyasztás


Szerintem ami miatt megéri, ha sok elintézni valód van olyan helyen ahól az autóért parkolóhelyet kellene fizetni ott ingyen parkolsz.


Aprilia SR-em van 120000 vettem lekopogjam még bírja.

Ez nagytestű robogó amúgy szard le hogy nézel ki rajta az a lényeg neked megfeleljen

2013. ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előzőnek a parkolással igaza van :)

A melegben sok függ azon, hogy áll-e az ember... Csak a legrekkenőbb kánikulában nem elég nekem a menetszél motoron (nem megyek gyorsan, bár többnyire nem 50-nel), de én nem bírom a meleget. Nem árnyékban hagyott autóba ülve nyáron azonnal rosszul leszek. A motorral fullosan beöltözve, feketében és zárt sisakkal (az is fekete =)) kissé durva sokáig állni a napon mondjuk egy sorompónál, de amikor haladok, az többnyire teljesen jó ;) S a kánikulában is levezetek párszáz km-t, egyszerűen csak nem érzem magam olyan remekül, mint 20 fokban. Gombolom, emberfüggő is, ki mennyire bírja, s nyilván robogóval mászkálni városban más, mint nagyobb sebességgel országúton repeszteni...

2013. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Igazából város mellett lakom (8km-es táv), szóval oda befutkosni használnám, plusz munkába járni (szintén ebbe a városba). Tehát nyáron naponta lenne használva minimum 20km-ert.


Amúgy a kocsim 5,5-6l körül eszik, ahhoz képest a 3,5l körüli fogyasztás elég nagy különbség ilyen benzinárak mellett. A parkolás, mint spórolás pedig eszembe se jutott. :) Igaz, én már így is keresem az olyan helyeket, amik ingyenesek, egy kis sétától meg nem ijedek meg.


Az Aprilia sr50-es tetszik. Emellett még nézegettem:

Malaguti f12

Aprilia Scarbeo

Piaggio Liberty

Gilera Runner

Piaggio NRg

Yamaha Aerox


Ezekhez mit szóltok? Ajánljátok valamelyiket ezek közül? Ami még nagyon tetszik, az az Aprilia Sport City One,v és az Aprilia Habana, csak ezek még kicsit drágák nekem.

2013. ápr. 26. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

udv

szerintem simson schwalbe nezd meg mindenkeppen

2013. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!