Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ibiza Cupra, Astra GSI vagy...

Ibiza Cupra, Astra GSI vagy Golf GTI?

Figyelt kérdés

21 éves leszek amikor megveszem életem 2. autóját(a terv legalábbis ez)

Most egy átmeneti autóm van,egy lomha szívó dízel,amit a takarékosság miatt vettem meg.


Jövőre akarok venni olyan 6-900.000Ft-ért autót.Viszont nem tudom eldönteni,hogy a 3 közül melyik lenne a legjobb.

-A Golfok jók,viszont itt a környéken rengeteg van belőlük.

Én pedig az a fajta vagyok,aki szeret kitűnni a tömegből valami egyedivel

-A Gsi nagyon tetszik,viszont rohad.

-A Seat pedig eltörpül a másik két autó mellett megbízhatóság szempontjából,viszont volt a családban egy Ibiza(nem cupra) amit szerettem és ezért jöhet szóba.



Sokat esznek,régiek,sok a széttaposott példány stb..Ezekkel mind tisztában vagyok és ezeknek tudatában akarok ilyen autót.Persze egy szakértővel mennék megnézni az autókat.


Ha lehet,olyan emberek írjanak,akik értenek is hozzá!Köszi :)



2013. ápr. 24. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ezekben a típusokban nem vagyok otthon, de nekem a cupra kéne. (Amúgy meg egy BMW 318is coupét vennék, mert ott hajt, ahol egy sportos autónak kell, és -bár ez szubjektív- M optikával szebb, mint bármelyik hot hatch.)
2013. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is jobban szeretnék hátsókerekes autót,de az e36 nem tetszik,e46-ra pedig nem lesz pénzem.
2013. ápr. 24. 21:05
 3/12 WoTkocka válasza:
50%
Az ibiza supra egy nagyon pöpec autó de szerintem a golf gti az jobban teljesít, az astra gsi olyat még nem láttam bocsi :)
2013. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 WoTkocka válasza:
Én viszont ajánlok egy olyat hogy Opel Adam egy nagyon jó kis autó :D
2013. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 WoTkocka válasza:
[link] itt ki tudsz válogatni a fajták közül :)
2013. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, hiszem, hogy egy Adamot odaadnak 900ezerért. :) A kérdező a hot-hatchek közül válogatna. Én úgy tudom, hogy Golf GTI-ből a 2-es a jó, a 3-4 már nem igazán sportos. 2-es GTI-t találni szerintem már csak nagy mázlival lehet normális állapotban találni. Opelt én nem vennék, a régebbi VW technikákkal viszont alapvetően szimpatizálok, ezért választanám a Cuprát, ahogy korábban is írtam. Ha az E36 nem játszik, akkor ezért a pénzért valóban nincs jó hátsókerekes autó.
2013. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

WoTkocka,elolvastad a kérdésem?

Nem igazán értem,hogy jön ide az Opel pici,számomra teljesen haszontalan és túlárazott matchboxa :)

2013. ápr. 25. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem értem mitől törpülne el a Seat megbízhatóságban 12éve van Seatom több is volt a 12év alatt és semmi probléma vele maximálisan elégedett vagyok velük tökéletes autó szerintem az ibiza cuprát válaszd egy chiptuning és odaver az összesnek ebben az árkategóriában az 1.8T 20szelep dominál ami gyárilag 156LE + chip és van egy 180-190LE-s király autód igazi kis méregzsák :) [link] ha valóban ennyi a KM ne gondolkozz vedd meg ha minden stimmel vele.
2013. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Volt a családban egy Ibiza és nekem ez volt a tapasztalatom vele.Persze előfordulhat,hogy kifogtuk egy "selejtes" példányt,viszont arra már nem sok esély van,hogy a szomszéd is pont ilyen szerencsétlenül járt.Évjárat,motor,kaszni ugyan az volt,abban volt elektromos ablak és az kék volt,nem piros. Nagyjából ugyan azok a problémák jöttek elő mindkét autónál eltérő időrendi sorrendben.

Rohadás,kerékcsapágy,fok brutális kopása,váltócsapágy eldurrant,vízpumpa,toronycsapágy,gyújtáskapcsoló,kp zár megbolondulása és a hűtőventilátor is fogyóeszköz volt.


Ettől függetlenül szerettem azt az autót és szerintem elég jól néz ki.


Köszi a válaszokat és a linket,viszont a kérdés alatt leírtam,hogy 1 év múlva lesz meg rá a pénz.Ha akkor még meg lesz ez a Seat(amire vajmi kevés esély van)biztosan megnézem!


Még egy évig szennyezem a környezetet a fekete füstöt okádó rettenettel :D

2013. ápr. 25. 20:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk két 1.4-es Ibizánk van (egyik 2000-es másik 2007-es) mindkettő nagyon megbízható, a 2007-est újonnan vettük és azóta is jól megy (le is kopogom), a 2000-esben is csak a kopóalkatrészeket kellett cserélni.


Haveromnak van egy 2001-es Cupra, nagyon fain kis gépezet, ha gondoskodsz róla akkor meghálálja.


GSi, GTi és Cupra?


http://www.youtube.com/watch?v=RLN4Ea2QJ4g


Ezen a videon összehasonlítják a hot hatcheket, és bár az MK 1-es Golf jön ki győztesként a Leon Cupra lett a második nem sokkal lemaradva, ráadásul szerintem csak a sofőr számolta el magát. Az Ibizában ugyanaz a motor van, meg a kaszni is könnyebb, szóval abszolút győztes.


Ha Cuprát akarsz venni akkor az MK3-as Ibizák olyan 800-900 kilóért mennek, de azok tip-top állapotban vannak. Ha meg nem szimpatikus az Ibiza akkor tényleg inkább MK1-MK2 GTI Golf. Persze nem írom le a GSi-t, de ha ezzel a másik kettővel kell összehasonlítani akkor alul marad - hangsúlyozom gyári állapotú motorokról beszélek, tuningba nincsenek korlátok.

2013. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!