Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1, max 2 kW-al több a...

Ha 1, max 2 kW-al több a motor teljesítménye, mint a jogsim engedi, azt nem lehet valahogy megoldani?

Figyelt kérdés

A2 jogsim van. Ha tudtok még a jogosítványomnak megfelelő, ha lehet 4 ütemű

Gyorsasági/Sport, Túra/Sport kategoriában 400.000 ezer forintig terjedő frankó motort, azt szívesen meghallgatnám. Köszönöm!



2013. ápr. 16. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Suzuki GS500. Van sok 600as motor, aminek a forgalmiba 25KW szerepel. A japán 600-asok jók, de ajánlanék valami 100 lóerö alattit, mondjuk 60-80. Vannak 600-as sportmotorok is, 25KWos forgalmival, de azokkal azért vigyázni kell, kezdésnek nem ajánlom. És javaslom, hogy nézz olyat, amit eredetileg is gyártottak kisebb teljesítménnyel!
2013. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
35kW-ig van már az A2. Tehát 35kW-ig nézhetek motort. Azt értem, hogy van pár 600-as aminek a forgalmijába 25kW szerepel, de alapból gondolom több. De ha én mondjuk ezzel balesetet szenvedek a motort bevizsgáljál, alapvetően akkor nekem az derül ki, hogy nincs rá jogosítványom, nem? Nem vagyok ebben a témában annyira otthon :)
2013. ápr. 20. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha olyat veszel, amit gyártanak 25 vagy 35KW-os verzióban is, mint pl. a Kawasaki ER6, akkor szinte lehetetlen megállapítani, hogy milyen a teljesíttménye. Összetöröd magad, vagy a motorod, hogy állapítanák meg? esetleg tesztpaddal, de nem tudok róla, hogy a rendőrségnek van ilyen. Csak ránézésre/körbefogdosással nem lehet megállapítani. Ha ráül egy motoros rendőr és megy vele egy kört (nemtudom, hogy mennyire van ehez joga, de tegyük fel, hogy van), akkor állíthatja, hogy ő ezt erősebbnek érzi, mint 35KW. De ez nem bizonyíték. Pl. a Honda NC700 35KW-os, de a nyomatéka 60NM szinte minden fordulaton, tehát érzetre a gyorsulása olyan 70LE-s motoréval vetekszik... Úgyhogy tényleg csak tesztpadon lehet megállapítani a valós teljesítményt, esetleg utána lehet nézni, hogy az adott tipusból volt-e 25/35KW-os verzió.

Tehát ha egy 25KW-os papíros CBR-rel, vagy R6-tal elkapnak, akkor elképzelhető, hogy bajban vagy.

2013. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy konkrét legyen, egy Kawasaki ZZR400-at néztem. Van 25 kW-os is, meg van 37-38 kW-os is. És azt szeretném valahogy megoldani, hogy ne legyen probléma ez az 1-2 kW külömbség, hogy megvehessem egy kicsit erőssebb motort.
2013. ápr. 21. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem annyira a fajtát, de szerintem a 25KW-osok csak addig voltak annyik, amíg kigurultak a szalonból, szóval az ugyanaz a motor szerintem, ugyanúgy 37KW-tal, csak a papírokban van 25. Nézz 25KW-osat, a tulajtól megérdeklődheted a valós teljesítményt. És azt legálisan használhatod.
2013. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!