Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap lesz a 3. forgalmi...

Holnap lesz a 3. forgalmi vizsgám. Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Első alkalommal az utolsó 10 percben rontatottal el, amikor már a kiindulás helyére indultunk vissza, a kereszteződésben rossz egy sávval beljebb mentem. A 4 sávos úton.

Másodjára pedig félidőnél nem vettem észre hogy ott vár a zebránál, és át akar menni, ezért buktam meg.

Hát már kezdem szégyellni magam, hogy már harmadjára megyek. :S

Az oktatóm azt mondta hogy jól vezetek, csak a vizsgán annyira túlidegeskedem a dolgot feleslegesen. És hogy ma időben feküdjek le, pihenjem ki magam, nyugodjak le, ne idegeskedjek.. Könnyű ezt mondani, :(


2013. ápr. 9. 19:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én könnyen fogok beszélni,mert mindkét jogosítványomnál elsőre átmentem a forgalmi vizsgán.

Elsősorban,nem mindig mehet át rajta mindenki elsőre,már csak azért is hogy legyen a vizsgáztatónak bukottja.Másrészt azért hogy plussz órákat kell hogy vegyél és plusz vizsgadíjat fizess mert ez az oktatódnak is jó meg a vizsgáztatónak.Vagy egyszerűen béna vagy(bocsi!) :)

Én megfigyeltem,ott ahol olcsóbb a jogsi,ott az árakat behozzák simán a plussz órákkal.

Viszont ha megbuktatnak többször ,Én a helyedben simán oktatót váltanék,elsősorban lehet hogy többmindenre megtanítanak igy ,meg akkor nem lessz érdeke az oktatódnak sem hogy plussz órákat vetessen veled ha ugysem nála veszed az órákat.

Van egy javaslatom amivel könnyíthetsz magadon,hogy görülékenyebb legyen a forgalmi vizsgád.

Ahol vizsgázol,kérd el az útvonalakat,és bringával vagy robogóval vagy gyalog menj többszőr végig rajta ,és figyeld meg és jegyezd meg a táblákat ha tudod.mert ha ismered a területet mint a tenyered akkor már izgulni sem fogsz a vizsga miatt szerintem.

majd azért sok sikert hozzá!

2013. ápr. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen, így tettem, váltottam oktatót, és ez a második oktató sokkal jobb, normálisabb, jobb fej stb. Megvagyok vele elégedve, kb 30 útvonal van, ebből reggel a vizsgabiztosok felirnak 8-at, (mert egy nap 8 vizsgázója van), és abból kell húzni, ma reggel én leszek neki a 2., így van esélyem jobb útvonalat választani. :)

Az oktatóval rengeteg útvonalon végigmentünk, tegnap is, és odafigyeltem mindenre, arra is amit ott elrontottam, tegnap átgondoltam, hogy ha ma azt húzom, mit hogyan kell csinálni. :)

Már csak valahogyan le kellene nyugtatnom magam, hogy ne izguljak ennyire, és ne idegeskedjek. Érzem hogy sikerülhet!! :))

/és kicsit a parkolástól félek, az előző két vizsgám tökéletesen ment, javítások nélkül megcsináltam az összes parkolási feladatot, de most úgy érzem hogy lehet nem menni olyan jól... de hátha gyakoroljuk még 1-2x vizsga előtt/ :)

2013. ápr. 10. 05:16
 13/22 A kérdező kommentje:
Lassan elindulunk, hogy oda érjünk 8-ra. Szorítsatok!! :))
2013. ápr. 10. 05:37
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha 8-ra mentél, mostanra már vége van. Sikerült?
2013. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem! :((

Mentünk egy kis utcában, és utca végén volt egy egyirányú utcát jelző tábla, ott azt az utasítást kaptam, hogy a köv. lehetőségnél balra, én lehúzódtam a balodalra, és megbuktam. Azért, mert a vizsgabiztos azt mondta, hogy az a tábla, ami az út végén van, a következő útra vonatkozik, nem arra, amin akkor voltam... Azt is mondta hogy nagyon sajnálja, de meg kell hogy buktasson, mert különben kirúgják. És hogy kifogástalanul vezetek, nagyon jó a vezetés technikám, csak azt mondta h megzavart az út végén lévő tábla, ami a következő útra vonatkozott.. :( és hogy majd 4.jére már biztos sikerülni fog, mert szerinte kifogástalanul vezetek, csak nagyon figyeljem a táblát, és ne zavarjon össze semmi. 24.-én, reggel 7-re kaptam új időpontot, pont két hét múlvára.

2013. ápr. 10. 12:00
 16/22 A kérdező kommentje:

Ja, és egyetlen egy hibavonalam sem volta lehetséges 10-ből, 40 percnél tartottunk :S

Csak ugye egy lett, az azonnali bukást okozók közül :(

2013. ápr. 10. 12:29
 17/22 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy nem jött össze.

A táblákat pedig az utcák elejére rakják ki.Uh már értem....Magyarul a szembejövőre mentél rá és úgy hajtottál be az egyirányúba.

Gondolom pesten vizsgázol ,mert vidéki kisebb városokban max egy 6-7 útvonal van.

Nekem a második forgalmi vizsgám már mocira volt de ott könnyű dolgom is volt mert ismertem a terepet és már vagy 5-6 éve volt jogsim.

Amúgy amiért meghúztak az valószínű olyan helyzethez vezethetett volna hogy belementél volna egy szembejövőbe és akkor kész a baleset,csak gondolom akkor pont nem volt arra senki.Ne szégyenkezz!kapd össze magad és menjetek rá arra ami nem megy.

Nekem anno Pesten olyan oktatóm volt akivel gyűlöltük egymást.Én ráindítottam a motort kinyomott kuplung nélkül egyesben,ez meg elvitt a legszívatósabb helyekre hogy ordibáljon velem! Nos megtanultam vezetni és elsőre átmentem.

2013. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Szegeden vizsgáztam, 30 útvonal közül kellett húzni, amiben egyetlen egy országúti vezetés volt, ami a legkönnyebb, mondta is a VB hogy " na most kifogtam a nagyhalat". Ennek ellenére sem sikerült, az országúton vezettünk kb 20 percet, egy alkalmas helyen megkelett fordulni egy ívben, ami persze sikerült, mondta is hogy nagyon jó. Azután amikor visszamentünk a városba, ott is vezettem, 20 percet, közben megcsináltuk az Y-fordulót, egy extra kicsi helyen kellett, ami szintén sikerült, akkor is megdicsért a VB..., és utána rontottam el, összezavart az egyirányú tábla, és balra húzódtam le az úton. :S
2013. ápr. 10. 12:36
 19/22 A kérdező kommentje:
3 parkolás volt hátra, balra hátra merőleges, jobbra előre merőleges, és jobbra hátra párhuzamos. Ennyi lett volna. :(
2013. ápr. 10. 12:37
 20/22 anonim válasza:
mondtam hogy megbuksz
2013. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!